Звичайно, до кожного втручання в природні процеси організму потрібно підходити з розумом і тільки разом з професіоналами. Розберемося, коли починати робити уколи краси і які методики підходять для того чи іншого віку.
Які бувають «уколи краси»
До так званих «уколів краси» відносяться такі процедури: ботулінотерапія, біоревіталізація, мезотерапія, контурна пластика. Розберемо кожну методику детальніше.
Ботулінотерапія
Метод, при якому вводиться ботулотоксин типу А, який блокує дію нервового імпульсу до м'яза. У зв'язку з цим припиняється активне скорочення м'язів, а кровопостачання і обмінні процеси не порушуються.
Чарівний ефект триває близько 3-4 місяців, потім міміка поступово повертається. Здійснюється дана процедура за показаннями, тобто при наявності активної міміки, але не раніше 18 років, так як у когось мімічні зморшки є в 25 років, а у когось нема і в 40.
Мезотерапія
Внутрішньошкірне введення вітамінів, мікроелементів, амінокислот, пептидів, які володіють не тільки омолоджуючою дією, а й застосовуються для лікування пігментації, акне, випадання волосся, позбавляють від локальних жирових відкладень і інших проблем. Можливе застосування як монопрепаратів, так і комбінованих коктейлів.
Мезотерапію призначають за показаннями, особливо для лікування акне, тому дана процедура підходить навіть підліткам, але, звичайно, за згодою батьків. До речі, ефективні мезотерапевтичні препарати Dermaheal можна замовити на сайті flosal.com.ua.
Біоревіталізація
Процедура, де використовується нестабілізована гіалуронова кислота. Вона актуальна для пацієнтів старше 30 років і спрямована на те, щоб скорегувати дрібні зморшки, колір обличчя, тонус, пружність і еластичність шкіри. В даний час з'явилися біоревіталізанти нового покоління, до складу яких входять амінокислоти (білки - будівельний матеріал шкіри), вітаміни, пептиди.
Філлери
Введення філерів необхідне для заповнення відсутніх обсягів в області губ, скул, підборіддя, а також для заповнення зморшок і складок. Філлери використовуються з 18 років, якщо є бажання змінити форму і об'єм губ або носа, а ось приблизно з 28 років - для корекції перших ознак вікових змін.
Вікові критерії
Як часто на прийомі у лікаря-косметолога можна почути від пацієнта фразу: "Лікарю, що ви, мені ще рано!". Це може стосуватися як ін'єкційних методик, так і апаратних. І ось в таких випадках завжди хочеться нагадати, що косметологія - галузь медицини, і якщо у пацієнта вже сформувалися показання, йому не може бути "рано".
Давайте розбиратися по порядку. Найперший прояв вікових змін - втрата шкірою вологи, цей процес пов'язаний і з неспроможністю захисних бар'єрів, і зі зменшенням синтезу гіалуронової кислоти. На перших етапах ми можемо справлятися тільки зовнішніми засобами, в залежності від генетичних особливостей, але тільки років до 30. Потім настає момент, коли потрібно починати займатися профілактикою старіння. Саме так, почавши роботу з шкірою вчасно, можна істотно загальмувати всі вікові зміни.
У 25-30 років ще мало хто розуміє, що є необхідність у проведенні ін'єкційних процедур, але з кожним роком представників цієї вікової групи на прийомі лікаря-косметолога стає все більше. І це не рано.
З плином часу і кожним прожитим роком шкіра набуває все більших вікових змін, тому після 30 років зростає кратність і сумісність процедур. Протокол лікування стає все більш розгорнутим. Безумовно, розібратися в показаннях до ін'єкційних методик дуже складно, особливо якщо ви ще дуже молоді і здається, що ще рано вдаватися до настільки серйозних процедур. Саме тому і потрібна консультація кваліфікованого лікар-косметолога, щоб ваша боротьба з віковими змінами була успішною, а витрачені ресурси виправданими.
Варто відзначити, що ін'єкції, як і будь-які косметологічні процедури в принципі, потрібно робити не у відповідності з якимись віковими категоріями, а виключно за потребами. Тому списки процедур для обов'язкового виконання становити не варто - все дуже індивідуально, а ось орієнтир, на які ін'єкційні методики варто звернути увагу в тому чи іншому віці, вказати цілком можливо.