Існує кілька правил, які допоможуть знизити негативний вплив наркоманії на ситуацію всередині сім'ї:
- Не варто сподіватися, що ваші закиди і загрози допоможуть позбутися від залежності. Таке можливо тільки, якщо наркоманія знаходиться на початковій стадії або ви маєте на залежного величезний вплив. В інших випадках таке ставлення тільки погіршує становище.
- Почуття провини. Близькі наркозалежного, намагаючись "докопатися" чому їх родич став наркоманом, нерідко приходять до висновку, що вина за згубну пристрасть лежить на них. Така позиція дуже вигідна наркоману, який починає маніпулювати здоровими членами сім'ї. Запам'ятайте: ваш наркозалежний родич зробив цей вибір сам, а ви не винні.
- Заперечення проблеми. Часто родичі нарко- та алкозалежних заперечують існуючу проблему. Причини заперечення можуть бути різними: образа на залежного, сором перед колегами та сусідами тощо. А між тим ефективне лікування наркоманії можливо тільки при повному усвідомленні проблеми.
- Бажання присвятити своє життя наркозалежності. Наркоманія змінює уклад життя всієї родини. Нерідко всі події і розмови в таких сім'ях крутяться навколо наркомана. Це породжує тривогу, депресії і часто веде до розпаду сім'ї. Щоб цього не сталося необхідно розуміти, що єдина допомога, яку ви можете надати наркозалежності - умовити пройти лікування.
Саме таке ефективне лікування пропонує в Ірпіні реабілітаційний центр "Берег Життя", про який детальніше можна дізнатися на сайті https://www.bereg-zhizni.com.ua/lechenie-narkomanii-v-irpene/. Звертаючись до цього закладу ви гарантовано утримуєте:
- Безоплатну первинну консультацію
- Анонімність і конфіденційність на всіх етапах лікування
- Комфортні умови перебування, турботливе ставлення персоналу
- Можливість особистого відвідування стаціонару для родичів пацієнта
- Участь та інформування родичів на всіх етапах лікування
Що робити, якщо наркозалежний не хоче лікуватися
Як правило, лікування алкоголізму і наркоманії завжди починається з усвідомлення своєї проблеми. Як допомогти наркоману зрозуміти, що йому необхідна допомога фахівців? В першу чергу необхідно створити такі умови, щоб залежний зрозумів - наркотики доставляють йому безліч проблем. Припиніть давати йому гроші, оплачувати його борги, виправдовувати пропуски роботи і навчання. Наркоман може побачити, наскільки змінилося його життя через наркотики і виявити бажання пройти реабілітацію.
Якщо ви не в силах самостійно вплинути на родича-наркомана і умовити його пройти лікування, то краще довірити це кваліфікованим наркопсихологам центру "Берег Життя". Спеціалісти цього закладу мають досвід роботи зі складними випадками наркозалежності. В ході роботи з наркоманом вони виробляють особливу стратегію на пошук мотивації до проходження реабілітації наркозалежної. Варто зазначити, що нерідко наркомани більше прислухаються до незнайомих людей, ніж до рідних і близьких, якими вони звикли маніпулювати.
Як родичам наркомана позбутися співзалежності?
Співзалежністю часто страждають родичі наркоманів і алкоголіків. Головна ознака співзалежності - посвята себе наркоману. Всі ваші дії, думки і плани грунтуються на інтересах і особистості наркозалежного.
Порятунок близької людини стає самоціллю. Співзалежність завжди погіршує якість життя всіх членів сім'ї. Наприклад, батьки наркомана можуть приділяти мало уваги іншим дітям, зациклюючись лише на дитині-наркомані. Важливо усвідомити наявність співзалежності та позбутися її. Це допоможе правильно оцінити ситуацію і допомогти наркоману.
Психологи центру "Берег Життя" працюють як з наркоманами, так і з співзалежних родичами, допомагаючи вирішити проблему співзалежності та виробити правильну стратегію поведінки при спілкуванні з наркоманом. Часто саме правильна поведінка рідних надає позитивно вплив на зависмости і є мотивацією для проходження реабілітації.
Якщо ваш близький приймає наркотики, то не варто чекати виникнення співзалежності. Краще звернутися за допомогою до фахівців відразу, як тільки ви дізналися про проблему.