Курс біткоїна подолав позначку в 12 тис. доларів, це сталося вперше з серпня 2019 року. Однак в ході подальших торгів криптовалюта всього за 6 хвилин втратила 12% своєї вартості. Експерти відзначають, що такі коливання пов'язані з масштабною ліквідацією позицій на біржі BitMEX.
При цьому за останні півтора місяці курс біткоіна зріс удвічі - 9 травня вартість криптовалюти перевищила 6 тис. доларів. Експерти пов'язують це з тим, що пропозиція криптовалют з боку майнерів скоротилося, а інтерес інвесторів за цей час виріс.
Експерти розповіли, кому і чому вигідний такий маневр, які шанси, що криптовалюта продовжить дорожчати, і в якому випадку зростання зміниться падінням. А на сайті https://tetherbit.info/ ви дізнаєтесь більше корисної інформації про криптовалюти і блокчейн.
Курс біткоіна безперешкодно подолає позначку в $ 20 000 і потім продовжить рух до $ 28 000, заявив мільярдер і засновник компанії Heisenberg Capital Макс Кайзер в своєму Twitter-акаунті. Він спрогнозував, що після такого стрибка ціна криптовалюти скоректується, але слідом перейде в фазу довгострокового зростання до $ 100 000.
«Біткоіни пройде позначку в $ 20 000, не зустрівши опору. Ми не побачимо ніяких перешкод аж до $ 28 000. Після невеликого відкоту рух до $ 100 000 продовжився з новою силою», - написав Кайзер.
Втім зараз зростанню ціни біткоіна можуть перешкодити великі гравці. Глава аналітичного сервісу CryptoQuant Кі Янг Джу повідомив, що в останній тиждень «кити» активно переводять монети на біржі. Можливо, це стало причиною недавнього спаду курсу BTC. Після підйому вище $ 12 000 він в межах п'яти хвилин обрушився до $ 10 500.
Це могла бути фіксація прибутку з боку гравців, які купували біткоіни від $ 4 000, допустив аналітик ІАЦ «Альпарі» Владислав Антонов. З середини березня курс монети виріс приблизно на 200%, а на рівні в $ 12 123 зустрів опір. Для багатьох трейдерів і інвесторів це була цільова зона для часткового закриття позиції. У той же час причиною спаду могла стати маніпуляція, припустив експерт.
«Біржі бачать всі стопи і ліквідності. Упевнений, що вони продають цю інформацію або самі використовують через третіх осіб. Небезпека як раз і таїться в тому, що бірж багато, а ліквідності немає. Ціну на низьколіквідному ринку легко продавити до будь-якого рівня. Відомо, який потрібно кинути обсяг по ринку, щоб зібрати всі ордера в біржовому склянці », - вважає Антонов.
Іншої позиції дотримується фінансовий аналітик інвестиційної компанії Raison Asset Management Микола Кленов. З його точки зору, те що стався спад - це не більше ніж корекція. Курс BTC уперся в опір на $ 12 000. Це сильний і довгостроковий рівень опору, який сформувався в лютому-березні 2018 року. Якщо ціна активу знову зможе піднятися до $ 12 000 і закріпитися над цією відміткою, наступною метою може стати $ 15 000.
«Швидше за все, зараз ми спостерігаємо стандартну корекцію: ціна часто швидко відскакує від сильних рівнів. Якщо цей рівень буде пробитий і пробій не опиниться хибним, з великою часткою ймовірності ми побачимо зростання до $ 15 000, а можливо і вище. При реалізації такого сценарію майбутній середньостроковий діапазон торгів підніметься вище $ 12 000», - поділився Кленов.
Подорожчанню монети допоможуть макроекономічні чинники, такі як друк валюти ЦБ різних країн і пов'язані з цим інфляційні ризики. Додатково до цього на ринок криптовалюта заходять інституційні інвестори, вони проявили інтерес до BTC, ще коли він торгувався в діапазоні $ 4000-9000.