Для кожного з нас в побуті давно стали звичними поліетиленові пакети. Різних форм і розмірів, кольору і об'єму, такі пакети є в кожному будинку, незалежно від достатку господарів. Поліетиленові пакети супроводжують нас в дорозі на роботу, відпочинок, навчання, поході в магазин і іноді навіть просто прогулянці, і вже складно уявити життя без цих маленьких помічників.
Але у такого типу виробів є кілька суттєвих недоліків. Для початку - це досить складний цикл виробництва, в якому використовується, в тому числі, і нафта (а у нафти знайдеться маса більш корисних, з огляду на її обмежені запаси, застосувань), велика кількість выдходів. І найголовніший недолік - звичний поліетилен практично не схильний до руйнування в природному середовищі, а термін його природної переробки, в залежності від типу сировини і технології виготовлення, становить від десятків до сотень років. Щодня мільйони використаних пакетиків викидаються на звалища, забруднюючи навколишнє середовище.
Здавалося б - що може стати альтернативою настільки звичним матеріалам? Але вихід, як завжди, є, і він значно ближче і простіше, ніж здається на перший погляд. Це використання звичайних паперових пакетів, такі які пропонуються на https://europack.kiev.ua/category/pakety-kraft/, і в які сучасні свідомі господині без найменшого сорому укладають свої покупки, починаючи від продуктів і закінчуючи одягом з дорогих бутиків.
Звичайно, у виробництві паперу використовується деревина, і це теж негативно позначається на довкіллі, але не варто забувати про такий важливий момент, як легка переробка паперу і простота її подальшої обробки.
Варто окремо розповісти про крафт-папір, що не так давно з'явився на вітчизняному ринку. Його виготовляють з спеціальним чином обробленої довговолокнистої сульфатної целюлози, яка в процесі переробки піддається слабому проварюванню.
Отриманий папір має порівняно більш високу міцність і щільність, є високоекологічним, а так само дуже простий у використанні і подальшій обробці. З нього випускають упаковки для продуктів харчування, пакети і мішки для зберігання харчових і нехарчових продуктів, а останнім часом все частіше до звичайних пакетів кріплять пластикові ручки з сировини вторинної переробки. Вироби розфарбовують нетоксичними соєвими чорнилами.
З плюсів подібної упаковки можна назвати зручність перенесення, дешевизну, можливість швидкого створення фабрик з випуску продукції, універсальність застосування та абсолютну нешкідливість, як для людини, так і для навколишнього середовища.
Навіть будучи викинутим, пакет з крафт-паперу буде повністю перероблений мікроорганізмами, що живуть в землі, протягом одного-трьох років. Спеціальні просочення з натуральної сировини дозволяють таким пакетам не боятися вологи, а при нагріванні навіть ніяк не оброблена упаковка не виділить жодних шкідливих хімічних сполук, що робить крафт-папір ідеальним для упаковки свіжої випічки і гарячих продуктів. Ну і, звичайно ж, серйозною перевагою для дрібного і середнього бізнесу стане можливість випуску подібних пакетів з фірмовим логотипом малими тиражами (від декількох сотень екземплярів). При цьому вартість одного подібного виробу буде нижчою, ніж вартість поліетиленового або пластикового пакета, замовленого в аналогічній кількості .
Хочеться відзначити, що пакети в залежності від нюансів обробки можуть бути як натурального, світло-коричневого з відтінком бурого, так і білого кольору, що може полегшити подальшу художню обробку готового продукту.