Дерев'яні столи Woodwerk - відмінний вибір для кухні

Сьогодні, як і багато століть назад, люди особливо цінують обідні столи, зроблені з дерева. Мода на такі предмети меблів залишається постійною. Вони асоціюються з розкішшю і респектабельністю, прикрашають кухню і додають їй оригінальності.

До придбання столу з масиву варто підходити відповідально, не поспішати з вибором. Для початку необхідно ознайомитися з характеристиками, що відрізняють кухонні столи з дерева, і взяти на озброєння деякі рекомендації, які допоможуть не помилитися з покупкою.

Кухонні столи з яких порід дерева практичніші

Застосовуваний в процесі виробництва кухонних столів масив дерева буває двох видів: твердий і м'який. У кожного є свої відмінні риси, плюси і мінуси.

До групи м'яких порід дерева відносяться кедр, ялина, ялиця, ялівець, сосна. Сюди ж можна додати вербу, вільху, каштан. Категорія твердих порід деревини включає дуб, бук, модрину, в'яз, яблуню, березу, горобину. Найбільш твердими з усіх вважаються біла акація, тис і кизил.

Метод, який використовується в ході обробки деревини, визначається її щільністю. Наприклад, на стіл, виконаний з м'якої породи дерева, майстри зазвичай наносять кілька шарів лаку, що дозволяє захистити матеріал від пошкоджень, які він може отримати в процесі експлуатації. Для того щоб максимально захистити меблі, зроблену з твердих порід, вистачить лише одного захисного шару.

При виборі матеріалу столу треба відштовхуватися від особистих переваг. Адже у кожного дерева свій відтінок і фактура. Так, наприклад, для яблуні, сосни, берези і груші характерний дуже світлий колір. У разі, коли вам потрібен стіл з дерева яскравого коричневого або шоколадного відтінку, варто придивитися до варіантів з дубової, сливової дошки, червоного дерева, венге і тика.

А ще досить красиво і вишукано виглядають представлені на сайті https://woodwerk.com/ru/kuhnja-i-stolovaja/ компанії Woodwerk столи, комоди і інші кухонні меблі з ясену. 

Woodwerk

За допомогою новітніх технологій майстрам вдається максимально видозмінити натуральний відтінок дерева. Наприклад, після того як дубову дошку відбілять, вона набуває оригінальний вид з ефектом старовини. Для додання нового тону допускається нанесення на деревину спеціальних лакових покриттів.

Переваги та особливості кухонного столу з масиву дерева

Дерево, подібно будь-якому іншому природному матеріалу, має свої переваги, хоча і мінуси у нього теж є. Що стосується переваг такого предмету меблів, як кухонний стіл з дерева, то до них можна віднести наступні:

  • природна краса матеріалу, незвичайна текстура, яка виглядає розкішно і солідно;
  • дерево піддається неодноразовій реставрації;
  • матеріал дуже зносостійкий і удароміцний;
  • дерево тепле і гладке на дотик;
  • маленькі і великі кухонні столи з дерева гармонійно виглядатимуть в будь-якому інтер'єрі.

Якщо говорити про застереження і недоліки, властиві дереву, то вони не такі істотні:

  • досить велика вага предметів меблів, виконаних з дерева;
  • висока ціна кухонного столу з дерева в порівнянні з виробами, виконаними з інших матеріалів;
  • швидка займистість деревини, низька стійкість до високих температур (якщо поставити на стіл гарячу каструлю, на його поверхні обов'язково залишиться слід);
  • для захисту від пошкоджень на стіл зазвичай наносять лакове покриття, яке згодом може придбати більш темний відтінок і потріскатися;
  • є ризик утворення подряпин на поверхні столу, зробленого з м'яких порід дерева (з цієї причини при різанні на ньому продуктів важливо користуватися обробною дошкою).

Правила догляду за кухонним столом з дерева

Незалежно від обстановки, вимоги по догляду необхідно виконувати. У випадку з дерев'яною кухнею варто враховувати, що стіл досить скоро втратить свій ідеальний зовнішній вигляд, якщо на його поверхні регулярно залишатимуться випаровування, жир, краплі соку або кави. Якщо ви не хочете витрачати час на виснажливе чищення поверхні, то візьміть на озброєння рекомендації досвідчених господинь і професійних меблярів.

Якщо кухонний стіл з дерева не забарвлений, то його поверхню ви без проблем відмиєте гарячою водою і найпростішим милом, наприклад, господарським. Після цієї нехитрої процедури стіл слід протерти ганчіркою, змоченою в чистій воді, а після просушити. Так ви не тільки усунете забруднення, але і проведете дезінфекцію стільниці і ніжок.

Якщо того вимагає ситуація, скористайтеся при видаленні бруду щіткою або ножем. Однак при зішкрябуванні намагайтеся, щоб ваші рухи відповідали напрямку деревних шарів. Дійте вкрай обережно, інакше пошкодите поверхню.

Стіл, що має просочення оливою або лаком, не мийте агресивними за складом миючими засобами, пастами, що містять абразиви, і щітками. Сьогодні ви можете купити різні засоби для чищення, проте, якщо знайти підходяще не вдалося, скористайтеся кислотою з лугом. Для цього змішайте оцет (одну частину), питну соду (дві частини) і воду (п'ять частин). Такий склад чудово усуває бруд з усіх поверхонь.

Позбутися від темних плям, залишених від мокрих келихів допоможе звичайнісінький майонез. Все, що необхідно, - це намазати ним стіл і після закінчення 15-20 хвилин протерти поверхню мокрою ганчіркою.

Важливо щодня витирати зі столу пил, адже з часом вона може зібратися в грудки, які будуть пошкоджувати поверхню.

Для видалення жирних плям використовуйте паперові м'які рушники. Якщо вчасно витерти забруднення не вдалося, то на допомогу прийде розчин, що складається з питної соди і води, змішаних в пропорції 3: 1. Після нанесення такого складу потрібно трохи почекати, і, коли відбудеться абсорбція жиру і лугу, поверхня очиститься.

Для ретельної обробки стільниці і ніжок рекомендуємо застосовувати захисну пасту на восковій основі. Натирати поверхню необхідно не більше одного разу на 3-5 місяців. Так ви захистите кухонний стіл від пилу, вологи та інших негативних впливів.