П'ять кроків до успішного бізнесу з Китаєм

Китай можна порівняти зі світовою фабрикою, де виробляється фактично все, що може прийти вам в голову. Напис "Made in China" можна знайти практично на всі товари середньої і дешевої цінової категорії.

У зв'язку з цим у багатьох як досвідчених, так і початківців підприємців виникає логічне запитання: "Як розпочати бізнес з Китаєм?". Відповідь на нього ми даємо в цьому матеріалі, а на сайті Ecb.bz ви дізнаєтесь про переваги оптових закупок в Китаї 

Крок 1. Вибираємо відповідну бізнес-модель для роботи з Китаєм

Є такі бізнес-моделі:

  • Дропшиппінг - дозволяє запустити свій бізнес фактично без капіталу. У цій моделі вам потрібно взяти гроші у клієнта, а потім передати заявку на цей товар постачальнику в Китаї, який вже відправить його заявнику. В такому випадку ви заробляєте свою комісію за посередництво.
  • Спільні покупки - певна кількість людей об'єднуються і купують товар у китайського постачальника. У такій моделі ви економите за рахунок оптової закупівлі і знижуєте витрати на доставку з Китаю, яка традиційно перевищує номінальну вартість товару, що купується. Наприклад, ви можете з друзями закупити партію брендового одягу та продавати її через соцмережі, а потім запустити інтернет-магазин.
  • Продаж оптом - схема, схожа на дропшіппінг, тільки ви продаєте товар не в роздріб, а великими обсягами, отримуючи свій відсоток за посередництво. Пропозицій в Китаї безліч, потрібно лише знайти надійного постачальника. Виглядає це так: знаходите покупця з налагодженим торговим бізнесом. Берете передоплату і купуєте товар. В результаті закриття угоди, отримуєте свої комісійні.
  • Запуск свого інтернет-магазину. У цьому варіанті у вас вже повинен бути певний багаж знань в підприємництві. Як мінімум ви повинні знати: як знайти і залучити інвестора, як скласти бізнес-план, як розкрутити бізнес. Створюєте сайт, можна почати з односторінкового Лендінзі або групи в соціальних мережах. Аналізуєте ціни, формуєте вигідні варіанти для ваших покупців і починаєте просувати вашу пропозицію.

Крок 2. Підраховуємо свій початковий капітал

Швидше за все, що є у вас обсяг фінансів і визначить відповідну для вас бізнес-модель. Якщо коштів практично немає, то почніть з дропшіппінг, так як вам не потрібно нічого вкладати, і ви не ризикуєте своїми грошима.

Якщо ж хочете відразу потрапити в категорію важковаговиків, запускайте інтернет-магазин або сторінку в соцмережах. Тоді почніть з складання бізнес-плану. 

Крок 3. Вибір товарної ніші

Дуже важливий момент для початку бізнесу з Китаєм. Товарів безліч і продати можна все, але краще почати з чогось, що точно користується попитом. Ваш майбутній товар не повинен бути надто конкурентним.

Продукт повинен бути якісним, інакше перші покупки будуть останніми. Перевагою буде, якщо ви будете спецом в своїй ніші, відстежуючи свіжі модні тренди в конкретній торговій ніші.

Крок 4. Вибір китайського партнера-постачальника

Бізнесмени починають пошук постачальників в Китаї в інтернеті. Наприклад, можна скористатися популярним ресурсом alibaba.com.

На цих торгових платформах можна знайти все, починаючи від дрібної речі до автомашини. На цих сайтах у продавців є свої рейтинги, а також можна ознайомитися з відгуками. Також є ще такі ресурси: Taobao, Dinodirect, Tmart, Focalprice.

Важливо не попастися на "вудку" шахраїв. Тому вивчіть його документи, знайдіть реальні відгуки, пошукайте тих, з ким він уже працював. Просіть у цього постачальника зразки товару. І обговоріть заздалегідь штрафні санкції в разі невиконання зобов'язань.

Ще як лайфк рекомендується перевіряти термін реєстрації домену, якщо його зареєстрували пару тижнів назад, то краще не ризикуйте. Перегляньте, чи є в контактах адреса компанії, зазвичай шахраї вказують лише місто, або взагалі нічого.

Проаналізуйте реквізити китайського постачальника, щоб це були рахунки юрособи, а не фізосіб. 

Також можете попросити постачальника запросити вас на фабрику, і по його відповіді буде зрозумілий його статус. Не полінуйтеся також дізнатися про компанію через Торгово-промислову компанію, але для цього потрібна буде людина зі знанням китайської мови.

Крок 5. Закупівля та розрахунки за товар

Переконавшись, що ваш постачальник надійний, можете приступати до закупівлі і розрахунками за товар. Якщо це невеликі угоди найзручніше проводити їх через PayPal. Зокрема, ця платіжна система дає можливість повернути кошти, якщо товар не отримано. Для проведення великих закупівель потрібно буде зареєструвати юрособу, рахунок в банку, отримати валютну ліцензію і офіційний договір з постачальником.