Поліуретанова ліпнина для вишуканого фасадного і інтер'єрного декору

Ми прагнемо зробити своє житло максимально комфортним і затишним, не забуваючи про естетичну привабливість. Сьогодні один з найпопулярніших способів створити гарний і практичний декоративний ефект - це ліпний декор з поліуретану.

Що таке поліуретанова ліпнина

Ліпний декор здатний перетворити навіть саме непоказне приміщення в справжній палац. Говорячи про ліпнину, найчастіше ми представляємо архітектуру в стилі бароко і розкішні роботи майстрів епохи Відродження. Позолочена ліпнина завжди була надбанням королівських хором, ознакою багатства і розкоші. Відомо, що для подібного виду декору використовувався гіпс, який і сьогодні не втрачає своєї актуальності, але має масу недоліків.

Сучасна гідна альтернатива гіпсу - поліуретанова ліпнина, в інтернет магазині https://elitedecor.com.ua/ представлено широке різноманіття карнизів, профілів, молдінгів, панелей і іншого інтер'єрного та фасадного декору з цього матеріалу. Саме вони дозволяють створити найцікавіші дизайнерські рішення для вашої домівки чи офісу. Поліуретановий декор можна багаторазово фарбувати, при цьому він не втратить своїх властивостей, а рельєф малюнка залишиться максимально чітким.

Властивості ліпних поліуретанових виробів

Поліуретанова ліпнина має низку переваг у порівнянні з гіпсовими аналогами. Зокрема, вона відрізняється стійкістю до погодних факторів, довговічністю, легкістю в монтажі, малою вагою, екологічністю і доступною вартістю. Ці та інші характеристики визначають її експлуатаційні якості:

  • вологостійкість - значно розширює сферу використання ліпнини, незалежно від ступеня вологості навколишнього середовища;
  • пластичність - поліуретан добре піддається механічній обробці, що дозволяє надавати декору будь-яку форму;
  • міцність - ліпний декор не схильний до розтріскування, розшарування і іншим деформаціям;
  • стійкість до низьких і підвищених температур - ця властивість особливо важлива в застосуванні ліпнини для оформлення екстер'єру;
  • екологічність - поліуретан відрізняється гіпоалергенністю і абсолютно нешкідливий для людського організму;
  • невелика вага - ліпні вироби з поліуретану легко транспортувати, а їх установка не вимагає додаткового зміцнення стін і перегородок;
  • легкий монтаж - операції по установці ліпних елементів здійснюються за допомогою клею і не вимагають високої кваліфікації;
  • невелика вартість - можливе використання ліпного декору навіть при обмеженому бюджеті.

Ліпнина в інтер'єрі та екстер'єрі

Таке різноманіття декоративної ліпнини дає безліч можливостей для прикраси кімнат. З її допомогою можна оформити переходи від стелі до стін, зони кріплення світильників, ніші або алькови, розставити потрібні акценти і розділити приміщення на окремі функціональні зони.

Такий декоративний матеріал можна сміливо назвати універсальним, адже ліпнина легко забарвлюється в будь-яку колірну тональність, а її поверхня може імітувати фактуру каменю, дерева, мармуру або слонової кістки. При необхідності можна застосувати ефект старіння або позолотити ліпнину, і тоді ваше житло поповниться «антикварними» елементами інтер'єру.

Окремі деталі ліпнини відмінно поєднуються один з одним. Слід лише вибрати вироби з однаковою стилістикою, щоб обробка вікон, дверей, сходів, камінних зон гармонійно вписалася в існуючий інтер'єр. При виборі декору потрібно враховувати розміри кімнат і їх функціональне призначення, щоб уникнути зайвої громіздкість і помпезності.

Застосування ліпного декору дозволяє порушити монотонну одноманітність стін і стелі, надати їм обсяг і рельєф. Оскільки поліуретан практично не поглинає воду, ліпні елементи можна використовувати і в приміщеннях з підвищеною вологістю, і прикрашати з їх допомогою фасад будівлі. 

Монтаж ліпнини

Підготовка поверхні полягає в її очищенні, вирівнюванні і нанесенні шару грунтовки. Для щільного прилягання ліпнини до стін використовують спеціальний клей і дюбеля. На попередньо розміченій поверхні розташовують окремі елементи декору, покривають їх ґрунтовкою, шліфують шви і фарбування ліпнину в потрібний колір.

Підвісні стелі з ліпних кесонів вимагають армування поверхні сіткою з мінерального волокна для більшої міцності готової конструкції.

Монтажні роботи з нанесення ліпнини не відрізняються складністю, але вимагають ретельності і акуратності, щоб під час монтажу запобігання пошкодженню поверхні.