Кожен розвивається бізнес стикається з завданням розширення своїх площ. Тому більшість підприємців розмірковують над питанням, як без проблем знайти офіс в Києві, який би відповідав їх вимогам і особливостям бізнесу. Ринок комерційної нерухомості поповнюється новими пропозиціями постійно, тому, якщо чітко окреслити коло своїх вимог, то орендувати відповідне приміщення можна за досить короткий термін.
Найкращим чином вирішити це питання в Києві допоможуть вигідні пропозиції від компанії Forum Group, саме тут https://www.forumgroup.ua/ ви зможете підібрати офіс потрібної площі в любому столичному районі. До послуг клієнтів все необхідне для плідної роботи обладнання і комунікації, облаштовані майданчики для автотранспорту і велосипедів, комфортні лаунж зони, маркети і кавярні.
Як орендувати приміщення під офіс: покроковий алгоритм
Підготовка і планування
До початку пошуку приміщення під офіс важливо зрозуміти, яка площа потрібна Вашої компанії і на який термін. Говорячи конкретніше, потрібно вже сьогодні планувати розвиток компанії, щоб зрозуміти, який офіс знадобиться Вам через рік або два.
Правильна оцінка перспектив дозволяє, по-перше, виключити можливість того, що компанія несподівано зіткнеться з браком площі, а по-друге, заощадити. Якщо Ви вже сьогодні знаєте, що з 1 січня Вам знадобиться офіс певного класу і певної площі, Ви зможете не поспішаючи розглянути різні варіанти і підібрати приміщення за найкращою ціною.
При визначенні розмірів майбутнього офісу важливо врахувати не тільки робочі, а й загальні площі: переговорні, серверні, господарські приміщення, склади і т. д.
Підбір та оренда типу приміщення під офіс
Звертаючись до агентства нерухомості, Ви напевно зіткнетеся з питанням: офіс якого класу Вас цікавить - A, B або C? Тому важливо мати уявлення про принципи класифікації офісних приміщень.
- Офіси класу A - приміщення в нових офісних центрах з хорошим розташуванням, оптимальної плануванням, високою якістю обробки й інженерних систем. Іноді клас A ділять на класи A1, A2 і A3.
- Офіси класу B - це приміщення (як правило, в бізнес-центрах) зі ставками оренди нижчого цінового діапазону. Поступаються офісах класу A за якістю приміщень або зручності розташування.
- Офіси класу C - офіси в реконструйованих будівлях, зазвичай радянського періоду (колишні НДІ, заводоуправління і т. д.).
Офіси класу А, як правило, використовують великі корпорації. Середнім компаніям цілком підійде офіс класу B. Зазвичай це приміщення після капітального ремонту з якісною недорогою обробкою і помірним набором послуг, що надаються. Будинки, де вони розташовуються, оснащені пожежною і охоронною сигналізацією, склопакетами, мають якісні ліфти, систему примусової вентиляції і кондиціонування повітря.
Якщо підприємство не має можливості або бажання виробляти серйозні витрати на оренду офісу, то краще звернути увагу на клас С. При оренді такого офісу важливо перевірити наявність ліфта (якщо будинок налічує більше трьох поверхів), упевнитися в справності електричної мережі та інженерних комунікацій. Не піддавайтеся на зовнішній лиск і свіжопофарбовані фасад: дуже часто за допомогою якісного ремонту маскують недоліки старої будівлі. Як правило, такі приміщення мають дерев'яні вікна, посередню вентиляцію і «заводське» кондиціонування.
По суті, існує всього два способи пошуку приміщень, що здаються в оренду, - через професійних ріелторів (агентства нерухомості) або безпосередньо, минаючи посередників.
Великі компанії зазвичай орієнтуються на відомі на ринку агентства нерухомості. Однак ріелторські фірми, назви яких на слуху, беруть чималі комісійні (зазвичай в розмірі орендної плати за один місяць). Тому середній бізнес і невеликі підприємства часто намагаються вийти на орендодавця безпосередньо.
При самостійному пошуку відповідного приміщення потрібно бути готовим до того, що Ви витратите чимало часу, а юристу Вашої компанії доведеться ретельніше перевірити всі документи при укладанні договору оренди. Однак і при роботі з агентствами нерухомості бувають складності.
Важливі деталі договору оренди
- Орендна плата. Краще вказати в договорі фіксований розмір орендної плати, щоб убезпечити себе від необґрунтованого підвищення цін.
- Застереження на випадок дострокового розірвання договору. Важливо звернути на них увагу, щоб орендодавець не міг виселити Вашу компанію в будь-який момент.
- Право доступу співробітників в офіс. У договорі або додатку до нього важливо домовитися про те, в який час Ваші співробітники мають право відвідувати офіс і за яких умов можуть працювати там понаднормово.
- Умови повернення приміщень. Часто в договорі вказується, що орендар зобов'язаний повернути приміщення в тому ж стані, в якому він його отримав. Щоб не довелося робити за свій рахунок ремонт, краще в договорі прописати застереження «за винятком природного зносу».
- Умови повернення депозиту. Якщо договір оренди передбачає внесення депозиту, необхідно домовитися про умови його повернення.