На сьогоднішній день це найекономічне холодильне обладнання, яке працює як автономно, так і в складі загальної кліматичної системи приміщень. А на сайті https://termocom.com.ua/chilleri/chillery-dlya-molochnoj-promyshlennosti ви зможете замовити чиллер для молочної промисловості серії ТСС 15-92 кВт, а також інші сучасні ефективні системи холодопостачання, кондиціювання, вентиляції та опалювання.
Чиллер: елементи і принцип роботи
Головними з елементів пристрою є ті ж прилади, що і в зовнішньому блоці спліт-системи. До складу чилера входить:
- випарник;
- конденсатор;
- компресор.
Перший елемент має два контури: в одному циркулює рідина (вода, розчин, похідні гліколю), в іншому - холодоагент. Обидва елементи розташовані максимально близько один до одного. Щоб підвищити ефективність обладнання, використовується зустрічний рух рідини/фреону.
Робота чиллера практично не відрізняється від «праці» холодильника. Компресор стискає холодоагент (0 °) в конденсаторі. Під час цього процесу сильно підвищується тиск речовини, через що вона конденсується, переходить з газоподібного стану в рідкий (60 °). Там же фреон віддає тепло воді або повітрю.
Потім, охолоджена рідина надходить у випарник. У ньому вона розширюється, знову перетворюється в газ. Під час процесу випаровування його температура стає максимально низькою (-15 °). Потім фреон слідує в теплообмінник, де сприяє охолодженню рідини в магістралі (0 °). Потім цикл повторюється.
Холодна вода повертається в фанкойли. Там, завдяки радіаторам, вона охолоджує повітря. Якщо розглядати другий режим - обігрів, то робота (циркуляція) відбувається в зворотному порядку. В цьому випадку в фанкойли потрапляє тепла рідина, яка нагріває повітря в приміщенні.
Що таке фанкойл
Розглянувши, що представляє собою чиллер, не можна ігнорувати другий головний елемент універсальної системи чиллер-фанкойл. Якщо говорити коротко, то це компонент системи кондиціонування. Як вже було зазначено, будь-який внутрішній пристрій має дві частини - вентилятор і теплообмінник. Щоб захистити блок від невагомого сміття, в ньому присутній фільтр грубої очистки. Практично всі сучасні моделі оснащуються пультом дистанційного керування.
«Фанкойли» нерідко називають внутрішні модулі звичайних спліт-систем. Точно так же, як у випадку з мульти-спліт, в будівлі можуть бути встановлені кілька пристроїв, навіть різних конфігурацій. Налаштувати роботу модулів можна двома способами: або в загальному режимі, або в автономному, окремо для кожного пристрою.
Плюси і мінуси чиллерів
Перш ніж розглядати будь-якого претендента в якості «свого обладнання», необхідно дізнатися його сильні і слабкі сторони. Тому спочатку краще познайомитися з плюсами і мінусами таких систем.
Головна перевага - зручність чиллерів. Якщо для спліт-систем передбачається максимально можливу відстань між зовнішнім і внутрішнім (або декількома) блоком, то в зв'язці чиллер-фанкойл дистанція може бути істотно збільшена.
Для кондиціонерів межею стає один або кілька десятків метрів. При збільшенні даного значення відразу падає їх ефективність. Довжина магістралей між чиллером і фанкойлами може становити більше 100 м. Так, деяке зниження ефективності спостерігається, проте воно не так помітно, як у спліт або мульти-спліт-систем.
До інших плюсів чиллерів з повним правом можна віднести:
- можливість часткової заміни традиційних опалювальних систем;
- нешкідливість через відсутність холодоагенту в загальній магістралі;
- варіативність: кількість фанкойлів можна змінювати;
- шанс скоротити кількість радіаторів в будинку;
- мінімальні витрати при експлуатації;
- мінімум займаної площі;
- безшумна робота;
Ще однією перевагою чиллерів можна вважати те, що вони не псують фасад будівлі. Як правило, ці елементи встановлюють або на даху, або в приміщеннях. Можливість використання в будь-який час року - гідність таких пристроїв, але існує один виняток з правил: це новий тип чиллерів.
Незважаючи на популярність такого обладнання, від мінусів йому позбутися не вдалося. Найбільший з них - висока ціна. До цієї ж «негативної категорії» відносяться значні габарити і вага, а також висока ціна запчастин.
Відносний недолік устаткування - досить складний монтаж, який апріорі має на увазі присутність фахівців.