Міфи і правда про сухий корм для кішок

Шкода будь-якого продукту визначається двома факторами: наявністю в ньому токсичних речовин і відповідністю індивідуальних потреб організму тварини, для якого він призначений. У цій статті розглянемо, чи може бути шкідливий сухий корм для кішок і розвінчаємо найпоширеніші міфи з цього приводу.

У сухі корми додають шкідливі речовини

Сухий корм є найпопулярнішим в світі видом готових промислових раціонів для домашніх тварин. Але, як і всі продукти масового виробництва, вони викликають підозру у деяких власників, які вважають, що тільки натуральна їжа по-справжньому корисна. Насправді, принципової різниці між сухими, вологими або «натуральними» продуктами немає, все залежить від складу, і будь-яка їжа не принесе користі, якщо вона не збалансована за основними поживними речовинами і не відповідає потребам тварин.

Всі виробники зацікавлені в тому, щоб їх корми купували знову і знову, а тому вони дуже піклуються про безпеку своєї продукції. Варто зазначити, що виробництво сухих кормів регулюється нормами галузі, які не допускають додавання будь-яких шкідливих речовин.

Технології постійно вдосконалюються, і, наприклад, якщо на зорі індустрії в кормах ще використовувалися синтетичні консерванти, то тепер практично всі раціони зберігаються натуральними рослинними екстрактами з високим вмістом вітаміну Е. Більше того, якщо перейти на сайт lovepet.com.ua, ви зможете замовити своєму домашньому улюбленцю ефективні дієтичні і лікувальні сухі корми. 

Шкода сухого корму в звиканні

Власники тварин відзначають, що деякі раціони характеризуються особливою привабливістю для кішок, які, спробувавши вміст пакету, згодом відмовляються від будь-якої іншої їжі. Такий ефект пояснюють додаванням атрактантів, тобто речовин, які викликають у тварин підвищений апетит.

Насправді, нічого особливо шкідливого в них немає, адже, як правило, це гідролізат тваринного білка, який отримують шляхом розщеплення останнього на окремі амінокислоти. У такому вигляді білки не тільки краще засвоюються, а й дуже сильно пахнуть, впливаючи на нюхову систему тварин.

Хоча гідролізати особливо не шкідливі самі по собі, але частіше за все вони додаються для того, щоб «замаскувати» бідний склад продукту, зробити привабливим те, що м'ясоїдних тварин ніяк привабити не може. У кормах, де застосовуються такі компоненти, як правило, міститься багато зерна, і в ньому немає свіжого м'яса. Такий бідний склад з часом може порушити метаболізм і привести до захворювання. Зокрема, низький вміст джерел тваринного білка і підвищений вміст вуглеводів часто призводить до ожиріння і діабету.

Сухий корм викликає МКБ

Багато власників кішок побоюються, що годування сухим кормом може викликати у їх вихованців сечокам'яну хворобу. Логіка така: кішки від природи володіють зниженим почуттям спраги, а так як готові промислові раціони практично не містять вологи, то тварини відчувають гостру нестачу рідини.

Насправді, це не більше, ніж міф. Почуття спраги регулюється в гіпоталамусі головного мозку і безпосередньо пов'язане з кількістю рідини, що надходить з їжею. Кішка, що харчується консервами або натуральною їжею, може взагалі не пити воду, і це є для неї нормою. Якщо ж в їжі недостатньо рідини, то сигнал, що формується в головному мозку тварини, змусить її шукати воду, щоб заповнити її недолік в організмі. Завдання господаря - просто надати кішці постійний доступ до чистої свіжої води.

Крім того, саме розвиток сечокам'яної хвороби пов'язаний не з кількістю споживаної рідини, а зі складом і pH-балансом сечі, які безпосередньо залежать від складу їжі, а не від кількості вологи в ній. Корми з високим вмістом вуглеводів викликають ощелачіваніе сечі, що призводить до самого поширеній, струвитного, типу захворювання.

Який сухий корм корисний для кішок?

Кішкам, як м'ясоїдних хижаків, необхідні корми з високим вмістом тваринного білка, тому чим більше в них буде м'яса, тим краще. Визначити кількість тваринних компонентів в кормі нескладно - вони повинні займати перші місця в списку інгредієнтів, а якщо виробник вказав їх зміст у відсотках, то ще краще.

Бажано також, щоб в кормі не було зернових компонентів, зокрема, пшениці і кукурудзи, а джерела вуглеводів в цілому займали мінімальний обсяг - не більше 15%. Немає місця в кормах для кішок і виділеним джерел рослинного білка, так як він неповноцінний для цих тварин.

Таким чином шкоди сухого корму для кішок визначається складом продукту, і якщо раціон створений правильно і відповідає потребами тварин, то це зручний і повноцінний тип харчування, на якому ваш вихованець проживе довге життя.