Ліпосакція показана всім, хто бореться із зайвим жиром. Видалити його можна практично з будь-якої зони: з живота, гомілок, стегон, рук, підборіддя, шиї, сідниць, спини. І якщо мова йде про пластичну хірургію у Києві, то неестетичність зовнішнього вигляду вирішується досить ефективно і оперативно в кращій столичній клініці ADONIS, досвідчені фахівці якої окрім ліпосакції успішно виконують і інші види пластичних операцій: блефаропластику, отопластику, ринопластику, маммопластику.
Кому показана процедура
Крім самого бажання скоригувати фігуру і досягнення повноліття (вся пластика проводиться строго після 18 років), важливо ще і бути здоровим. Всім бажаючим відправитися на операцію належить скласти ряд аналізів і дізнатися, чи немає протипоказань до проведення пластики, наприклад, порушень згортання крові, цукрового діабету, виразки шлунка, пороку серця, онкології. Вам також доведеться проконсультуватися з ендокринологом і дієтологом перед пластикою. Є сенс з'ясувати, чи є ваша зайва вага результатом поганих звичок або результатом серйозного захворювання або гормонального збою.
Є ще один важливий момент - пацієнтам після 50 років часто відмовляють в цій операції, так як в цьому віці шкіра втрачає свою здатність до скорочення, а це може привести до того, що жир буде відкачано нерівномірно, а шкіра стане ребристою.
Як виконується ліпосакція
При ліпосакції під шкіру вводиться спеціальна трубка (канюля), яка і виводить з організму жир. Звучить все дуже просто і, здається, що така операція допоможе всім бажаючим схуднути без проблем. Однак є ряд важливих застережень. По-перше, одноразово можна викачати з тіла не більше 2-3 літрів, щоб не сильно травмувати організм. Відповідно, якщо пацієнту потрібно не просто прибрати кілька звисаючих з живота складок, а впоратися з ожирінням всього тіла, то за один раз проблема не вирішиться. Більш того, компетентний лікар порадить вам спочатку схуднути традиційними способами (на жаль, вам не уникнути постійних тренувань і здорового харчування) і тільки потім лягати під ніж хірурга.
По-друге, всім, хто хоче зберегти довічний результат, належить постійно працювати над своїм тілом. Так, хірург виконає свою роботу і позбавить вас від відкладень в області живота, ніг і рук. Але якщо в вашу програму не входить контроль за вагою і фігурою, то за рік ви повернетеся до колишньої проблеми зайвої ваги та ваги.
До речі, ще одна помилка з приводу розтяжок і целюліту - на жаль, ліпосакція не всесильна і не зможе позбавити вас від цих напастей. Однак лазерна ліпосакція робить шкіру більш гладкою і робить «апельсинову кірку» менш помітною.
Види ліпосакції
Класична ліпосакція нагадує принцип дії пилососа: жир відкачується через трубочки, які вставляються в невеликі надрізи на шкірі - їх хірург зробить на самому початку операції (не хвилюйтеся, в цей момент ви вже перебуваєте під наркозом!).
Класика як і раніше користується великим попитом, але є й інші варіанти операції. Так, при лазерній ліпосакції використовуються мікроінструменти (вони залишають ледь помітні сліди на шкірі), а відновлювальний період триває всього 3-4 дня. А при ультразвуковій ліпосакції можливе видалення великого обсягу жиру: до 5 літрів. До речі, цей вид ліпосакції вважається менш болючим, ніж класичний.
Що краще: ліпосакція чи пластика живота
Живіт найчастіше стає зоною нашого невдоволення. Звисаюча шкіра і великі боки з'являються через гормональні збої, хвороби або в післяпологовий період. Однак необхідно чітко розмежовувати дві різні проблеми - зайвий жир і звисаючі складки шкіри.
Якщо жир можна прибрати за допомогою фізичних навантажень і правильного раціону, то попрощатися з розтягнутою шкірою, що залишилася після сильного схуднення, самостійно не вийде.
Коли пацієнт хоче скоректувати форму тіла і прибрати жир, йому пропонується ліпосакція, а для боротьби зі звисаючим животом і в'ялими м'язами черевної стінки, необхідна абдомінопластика - більш складна операція, при якій видаляється клаптики тканини пупка до лобка. Є і третій варіант - поєднання ліпосакції і абдомінопластики, вони позбавлять за один раз від великого обсягу жиру і звисаючих складок шкіри.
Вирішити, яка саме пластика потрібна у вашому випадку, може тільки кваліфікований хірург.