Сім ознак якісного вина

Кожен день в соціальних мережах і на різних інтернет-порталах публікують статті, що пропагують користь вина. Мовляв, воно і молодість подовжує, і спорт замінює, і серце захищає.

Не беремося судити про це, але можна бути точно впевненим: всі позитивні властивості (сподіваємося, що вони, дійсно, існують, у вскому разі багато про це, та інші цікаві факти з історії вина і виноробства ви дізнаєтеся на сторінках блогу https://provino.ua/blog/), можуть бути тільки в спражньому вині.

З огляду на те, що навіть в хороших супермаркетах часто трапляються підробки, слід виробити для себе ряд правил, за якими можна досить точно визначити - чи якісний цей напій, чи сумнівний фальсифікат, виготовлений десь в підвалі «на малій Арнаутській». Отож, на що, в першу чергу слід звертати увагу?

Пляшка

В першу чергу зверніть увагу на обсяг і дно пляшки. Перше (найчастіше) становить зазвичай 0,75 л, а дно має бути увігнутим. Це стосується виключно для винних пляшок. Якщо дно плоске - значить перед вами підробка.

Друге, що має привернути увагу - це колір пляшки. На думку виноробів і технологів, скло повинне бути кольоровим, щоб прямі промені не потрапляли на вино і не впливали на його якість.

Пробка

Хибна думка, що вина необхідно закупорювати тільки натуральною пробкою. Все не зовсім так. Звичайно, якщо пляшка закупорена пробкою з коркового дерева, то не сумнівайтеся - перед вами, швидше за все натуральний якісний продукт. Однак і найдорожчі напої можуть зберігатися під пластиковими або капроновими пробками. Це не говорить про те, що на упаковці заощадили, а виходячи з практичності і виробництва.

Як тільки витягли пробку - подивіться, чи є на ній назва фірми-виробника і назва вина. Також на ній може бути вказаний номер партії. Якщо цих даних не виявлено - швидше за все, перед вами фальсифікат, а не вино заводського розливу.

Наступним кроком буде подивитися на якість пробки. Якщо матеріал - дерево, то вона не повинна протікати і бути пересохлою. Будь-які дефекти свідчать про недотримання правил зберігання вина. Фахівці також рекомендують звернути увагу на запах. Якщо є підозри на затхлий і неприємний запах, не характерний для вин, то напій зіпсований і зберігався при неправильній температурі.

Етикетка

Рідко, хто скрупульозно ставиться до читання етикеток в винному відділі, мабуть, тільки ті, хто дійсно хоче вибрати якісний продукт. Адже деякі виробники так і пишуть «виготовлено з виноматеріалів» або вино «спеціальне». Ці дані говорять про те, що може бути таке: сировина виготовлено в Криму, а розлив в Полтаві.

За зовнішнім виглядом етикетки легко визначити марочні вина з довгої витримкою. Вона тоді буде пошарпаною, старою, а не немов її тільки надрукували в друкарні.

Не допускається наявність будь-яких орфографічних помилок. Якщо такі є - перед вами підробка!

Осад

Якщо вино натуральне, то на дні пляшки можна побачити невеликий осад. Це так званий «винний камінь». Але, коли осад у вигляді пластівців і його досить багато - це вино з домішками. Його брати не рекомендується! Це перевіряють наступним чином: направте пляшку до світла і різко її переверніть. У цьому вині осад швидко осяде.

Смак 

Для недосвідчених любителів елітних напоїв відразу визначити на смак якість вина буде складно. Фахівці рекомендують почати «дегустацію» з сухих вин, так як в них додається мінімум добавок у вигляді спирту, цукру та інших, ніж в десертні або напівсолодкі.

Перший і явна ознака низької якості - різкий спиртовий присмак.

Гліцерин як лакмус

За допомогою гліцерину можна легко визначити справжність вина у себе вдома. Для цього досить додати в вино краплю цієї речовини. Якщо напій справжній - гліцерин залишиться безбарвним, якщо підробка - то колір зміниться на жовтий або червоно-фіолетовий. Це також говорить про те, що у вині знаходиться дуже багато домішок, добавок і барвників.

Піна

При якісному вині піна в склянці збереться в центрі, і спадати буде дуже швидко. Якщо напій поганий, то скупчення піни буде по краях судини і зникати буде повільно.