Як зазначається, дві вакцини-кандидати, розроблені вченими Sinopharm окремо в Пекіні і Ухані, в червні пройшли третій етап клінічних випробувань в Об'єднаних Арабських Еміратах.
За даними китайського держагентства «Сіньхуа», вакцину допустили до клінічних випробувань ще в березні, проте випробувань на людях вона ще не пройшла. Разом з тим, препарат показав хороші результати при дослідженнях на мишах і морських свинках. Розробники називають серед переваг їх препарату простоту виготовлення, а значить, можливо його швидке масове виробництво. Джінжен зазначив, що вже сам зробив вакцинацію двома дозами однієї з вакцин і не відчуває побічних ефектів.
До речі, про все вахливе, що відбувається у сфері науки, економіки, культури, а також найсвіжіші і наактуальніші українські і світові політичні новини ви знайдете на сторінках популярного видання АКЦЕНТИ.
А нещодавна робота американських вчених - нове підтвердження цінності штучного інтелекту (ШІ) для сучасної системи охорони здоров'я, особливо в умовах форс-мажору. В даному випадку ШІ зробив те, що під силу людині тільки за дуже довгий період часу - алгоритм проаналізував понад 10 млн лікарських засобів, які чітко заданими критеріями підходили б для терапії коронавірусної інфекції.
Вчені з Каліфорнійського університету в Ріверсайді використовували машинне навчання для визначення сотень потенційних ліків-кандидатів для терапії COVID-19. На сьогоднішній день відомо кілька ліків, схвалених для людей, які націлюються на один або кілька білків людини для інфікування здорових клітин і реплікації вірусу в організмі. Такі ліки мають високий пріоритет для перепрофілювання в засоби проти COVID-19, проте необхідно більше нових альтернативних варіантів.
Саме з цією проблемою стали працювати вчені, намагаючись знайти все найбільш ефективні засоби з існуючих сьогодні баз даних ліків. Вони виділили 65 білків людини, які взаємодіють з SARS-CoV-2 і стали навчати ШІ для пошуку кандидатів.
Всього ШІ проаналізував понад 10 млн лікарських засобів, що містять 200 млн хімічних речовин і визначили кращі для збігу з 65 білками-мішенями.
Крім ідентифікації ліків-кандидатів вчені вже склали певний рейтинг їх потенційної ефективності, виключили всі варіанти, які можуть бути небезпечні для людини, а також з'ясували, які з них будуть взаємодіяти відразу з декількома білками людини.
«Обчислювальна стратегія для початкового визначення величезної кількості хімічних речовин має величезну перевагу перед традиційними методами на культурах клітин, які більш тривалі і дорогі», - підкреслили автори.
«Наша база даних може служити ресурсом для швидкого виявлення та тестування нових безпечних стратегій лікування COVID-19 і інших захворювань, для яких актуальні ті ж 65 цільових білків», - сказав Анандасанкар Рей, професор молекулярної, клітинної та системної біології, який очолював дослідження. - Хоча нас мотивувала пандемія COVID-19, ми очікуємо, що наші прогнози, засновані на більш ніж 10 мільйонах хімічних речовин, прискорять відкриття ліків для боротьби не тільки з COVID-19, але і з рядом інших хвороб ».