Вибір кредитних продуктів величезний, тому пошук кращої установи для подачі заявки ускладнюється для багатьох громадян, особливо з урахуванням оманливої реклами. Розібратися у всьому цьому різноманітті, і вигідно взяти кредит до зарплати вам допоможе сервіс groshi.org.ua, де представлені кращі українські МФО з детальним описом послуг і умовами надання позики.
При наявності попиту, а він обов'язково буде в зв'язку зі зниженням платоспроможності, мікрофінансові організації просто не зможуть задовольнити потреби потенційних клієнтів. Одним з можливих наслідків такої зміни ринку стане посилення вимог до позичальників.
Деякі компанії продовжують працювати з клієнтами в штатному режимі, проте це не означає, що умови кредитування з часом залишаться незмінними. Таким чином, щоб укласти вигідну і безпечну угоду, доведеться відшукати надійну організацію, звернувши увагу відразу на кілька важливих факторів.
Відповідальне кредитування передбачає ретельне планування процесу подачі заявки і узгодження умов майбутньої угоди. Коли потенційний позичальник збирає інформацію про кредиторі, доведеться врахувати кілька важливих порад від експертів. Вибираючи МФО і кредитний продукт, необхідно відповісти на п'ять простих питань.
Яка позика потрібна
Перш ніж приступати до пошуку кредитної установи, слід визначитися з конкретними цілями запозичення. Важливо розуміти, що різні компанії спеціалізуються на видачі певних видів позик.
Потенційному клієнту МФО потрібно уточнити:
- Оптимальний термін погашення.
- Необхідну суму позики.
- Спосіб отримання грошей.
- Метод погашення заборгованості.
- Можливість отримання знижок.
Залежно від власних потреб і фінансових можливостей позичальник може знайти оптимальний кредитний продукт. Якщо проігнорувати цю пораду, наслідки можуть бути фатальними. Швидкі позики при всій своїй доступності залишаються однією з найдорожчих форм кредитування.
Яка у кредитної компанії репутація
Фінансові експерти рекомендують ретельно вивчати відгуки про кредиторів. Це стосується як МФО, так і банків або, наприклад, ломбардів. Довіряти слід авторитетним компаніям, які мають тривалий досвід роботи на ринку кредитування. Велика кількість негативних відгуків свідчить про проблеми при побудові не тільки системи обслуговування клієнтів, а й маркетингової кампанії з просування послуг.
На репутацію будь-якого кредитора впливають такі чинники:
- Рівень лояльності до позичальників.
- Згадки в пресі.
- Огляди фінансових експертів.
- Відгуки клієнтів.
Той факт, що компанія працює на ринку протягом багатьох років, набуваючи цінний досвід, впливає на обсяги корисної інформації про якість обслуговування. Тим часом відгуки та огляди впливають на імідж МФО.
Які вимоги для отримання кредиту
Подаючи онлайн-заявку на позику, необхідно дізнатися умови, які пропонує компанія щодо використання тих чи інших кредитних продуктів. На особливу увагу заслуговують вимоги до позичальників. Якщо клієнт в повній мірі не відповідає запитам МФО, заявка буде негайно відхилена з подальшим погіршенням кредитної історії.
Мінімальний список вимог до позичальників:
- Вік від 18 років.
- Громадянство України.
- Наявність паспорта.
- Наявність телефону.
Мікрофінансові організації зацікавлені в клієнтах, які можуть погасити заборгованість. Однак в процесі оформлення позики довідка про доходи не вимагається.
Кредитор має повне право висунути кілька додаткових вимог до клієнтів. Зокрема, деякі МФО просять викласти фотографію позичальника з паспортом. Проте швидкі позики дійсно доступні безробітним особам, пенсіонерам та студентам.
Які умови кредитування в МФО
Мікрофінансові компанії часто обмежуються одним тарифним планом, хоча найбільші організації з метою залучення клієнтів розширюють списки своїх продуктів. Втім, кредитори зазвичай самі визначають ліміти на максимальні суми позик і терміни фінансування.
Заповнюючи заявку, клієнт може вибрати відповідні особисто йому параметри угоди.
Наприклад, при першому зверненні буде доступний кредит на 3 000 грн, але при поданні повторної заявки позичальник, що добре себе зарекомендував зможе розраховувати на суму вдвічі більше.
Клієнту слід звернути увагу на:
- Мінімальну і максимальну суму кредиту.
- Мінімальний і максимальний термін дії угоди.
- Розмір щоденного процентної ставки.
- Додаткові комісії за переказ грошей.
- Наявність супутніх послуг, акцій і знижок.
Інформація про вимоги до позичальників і умови кредитування зазвичай надається на сайті компанії.
На додаток до відсоткової ставки клієнти обов'язково повинні бути проінформовані про типи комісійних зборів, які доведеться заплатити при отриманні або повернення позики. До таких комісій відносяться збори за виконання фінансових транзакцій, перенесення дати платежу та інші додаткові послуги.