Чим якіснішою буде велопокришка, тим безпечніше буде ваша їзда. Хороша велорезина, а таку пропонує інтернет-магазин finetyres.com.ua забезпечить вам відмінне зчеплення з дорожнім покриттям, і зможе прослужити вам довгі роки.
Але як вибрати якісні і в той же час недорогі покришки, які шини підійдуть конкретно під ваш велосипед і чи варто гнатися за відомими фірмами виробниками?
Види покришок для велосипеда
Виробники пропонують величезний вибір виробів під різними маркуванням, розібратися в якому необізнаній людині дуже важко. Якщо необхідно купити покришку на велосипед, то слід виконати дві основні вимоги - покришка повинна підходити за розмірами обода колеса і відповідати за характеристиками для обраного способу пересування. Поділяють продукцію на наступні види:
Сліки
У перекладі з англійської термін означає «гладкі». На покришці або взагалі відсутній протектор, або він має невелику висоту. Шини забезпечують максимальний контакт з гладким, рівним дорожнім покриттям, мають невелику вагу. Призначені для пересування по підготовлених трасах і в основному встановлюються на шосейні велосипеди.
Дозволяють розвивати максимальну швидкість по рівній гладкій поверхні. Використовувати їх для прогулянок по бездоріжжю, для виконання складних елементів фрістайлу, трюків не можна. Такі шини, за рахунок відсутності протектора мають мінімальний опір тертя кочення, що значно полегшує педалювання.
Напівсліки
Середня частина покришки має слабовиражений протектор з водовідштовхуючими канавками, а боки оснащені шипами-грунтозацепами, які допомагають при поворотах, забезпечують надійний контакт з нерівним, горбистим покриттям. Суми, що належать до категорії універсальних покришок, що підходять як для їзди по асфальтовим трасах, так і при пересуванні по природному грунту.
Шиповані (грязьові) покришки
Вид поділяють на кілька категорій за формою і розмірами протектора. Покришка з невеликими шипами підійде для поїздок по облаштованим грунтових дорогах. Їзда по бездоріжжю передбачає установку виробів з потужним, агресивним протектором. Спеціальне виконання шин пропонується для пересування по піску, снігу. Але варто зазначити, що велосипедні покришки з великим протектором абсолютно не підходять для їзди по місту. Вони важчі напівслікових, і за рахунок високого протектора будуть створювати додатковий опір при їзді.
Зимові
Як і для автомобіля, в асортименті для велосипеда є зимові покришки. Вони дуже м'які з агресивним протектором, а для їзди по льоду в них часто встановлюються металеві шипи. Через своїх особливостей вони відмінно показують себе взимку, а ось влітку дуже швидкої прийдуть в непридатність. Тому на зимовий і літній сезон в обов'язковому порядку доведеться купувати два різних комплекти шин.
За способом установки покришки можуть бути клінчерні, трубчасті і безкамерні.
- Клінчерні - це будь-які покришки з бортами, завдяки яким вони фіксуються на ободі. Даний вид велошини може встановлюватися як на класичні, з гладкими боковинами, так і на обода зі спеціальними зачепами-замками, при цьому замок на ободі і відповідна частина на покришці повинні збігатися. Також зустрічаються клінчерні однотрубні велопокришка, що мають спеціальний виступ для фіксації на ободі.
- На дорогі шосейні велосипеди встановлюються трубчасті покришки, які клеяться до обода. Дуже легкі та міцні. Останнє забезпечується високою щільністю заповнення кордових ниток (до 320 TPI), що також значно знижує ризики проколу.
- Користуються популярністю і безкамерні покришки для велосипеда, але перед їх вибором і установкою на конкретну модель варто проконсультуватися з фахівцем. Це обумовлено тим, що для монтажу потрібен спеціальний обід з високим бортом. Не рекомендується купувати їх для стандартних коліс. Борти такого типу покришок проклеюються для додаткової герметизації. Хоча в експлуатації вони досить практичні, мають трохи меншу вагу в порівнянні зі звичайними, плюс до цього ремонтувати їх можна не знімаючи з обода. Так само якісні безкамерні покришки для велосипеда досить стійкі до проколів.
Поради щодо вибору і експлуатації
Перш ніж купувати покришки потрібно визначитися з цілями. На це впливає і рівень підготовки, і місце для їзди, і навіть модель велосипеда. Брати дорогі, професійні шини не завжди розумно. Їх експлуатація має на увазі хорошу підготовку спортсмена і якісну спеціальну техніку. Для новачка на звичайному велосипеді відмінно підійдуть напівсліки, шириною 35-40 мм. Універсальність виробу дозволить швидко освоїти основні прийоми управління велосипедом. Хороше зчеплення на будь-якому покриття дасть можливість кататися по дорогам, в парках, на спеціальних майданчиках.
Якщо передбачається туристична поїздка по складному, кам'янистому грунту, або в лісовій зоні, де можна нарватися на несподівані перешкоди, коріння дерев, то слід перевагу віддати широкій шипованій гумі з високим профілем. Купувати надщільну покришку професійної якості для крос-кантрі новачкові не слід. Вона практично не схильна до проколів, має відмінну чіпкість, але абсолютна некомфортна для прогулянок.
Коли є бажання продовжувати заняття в зимовий період, потрібно придбати шини зі спеціалізованим протектором. Випускаються вони в двох видах: з металевими шипами і без них. У другому випадку зчеплення забезпечується формою протектора і особливими властивостями гуми.
Ще один нюанс слід враховувати жителям міст, за якими передбачається пересуватися. Відмінні технічні характеристики натурального каучуку можуть звестися на нуль при тривалому впливі продуктів нафтохімії, дорожніх реагентів. Штучний каучук і композит стійкі до дії цих агресивних середовищ, а покришки з цих матеріалів можуть прослужити дуже довго без втрати якостей.
Якщо ви купуєте покришку для велосипеда оффлайн, в веломагазині, то обов'язково перевірте якість гуми, особливо якщо вона від невідомого виробника. Для цього можна сильно натиснути і провести по боковині велошини пальцем. Якщо покришка якісна, то палець залишиться чистим, без чорних слідів. Так само можна перевірити еластичність велосипедної покришки. Для цього потягніть за що залишився після виливки волосок. Він повинен трохи розтягуватися.