Як захистити банківську карту від крадіжки грошей

Незважаючи на великий ступінь захисту банківських карток, громадяни України щорічно втрачають сотні мільйонів гривень через зловмисників. Щоб вберегти свої кошти, розглянемо, якими хитрощами вони користуються та як захистити карту від шахраїв.
Як злочинці крадуть гроші з карток

Для того щоб вивести гроші, шахрай має дізнатись не лише номер картки та ім’я її тримача, але й конфіденційну інформацію, таку як строк дії, зазначений на звороті CVV-код та відомий лише власнику ПІН-код. Й у зловмисників є свої дієві методи, як змусити людину добровільно розкрити ці дані.

  • Дзвінок від так званого співробітника банку з повідомленням про підозрілі операції, зняття готівки чи блокування картки — найпоширеніший спосіб. Шахрай запитує повні дані, пояснюючи, що це необхідно, аби заблокувати чи розблокувати карту. Реальні співробітники банку не мають права дізнаватися про строк дії та коди, тому це стовідсотково махінації. Діючи за тією ж схемою, зловмисники можуть видавати себе за поліцію, співробітників пенсійного фонду, магазини й лотереї, а також покупців товару, який людина продає через інтернет.
  • СМС-повідомлення про блокування картки з вимогою передзвонити на гарячу лінію банку за звичайним номером Лайфа чи Київстара. Розмова знов відбувається за першим сценарієм.
  • Посилання на несправжній сайт банку, яке надходить в повідомленні на телефон або електронну пошту. Якщо людина відвідує таку фішингову сторінку й заповнює дані своєї картки, вони потрапляють в руки зловмисників. Таким самим чином крадії роблять підміну сайтів пошуку авіаквитків, кредитних платформ та інших фінансових сервісів, тому варто бути пильними не лише зі сторінками банку.
  • Накладки на банкомати. Шахраї використовують металеві накладки з клейким скотчем, що не дозволяють грошам вийти з отвору банкомату. Також в їх арсеналі зчитувальні пристрої на клавіатуру та картоприймач й маленькі веб-камери для отримання вашого ПІНу.
Як захистити карту від шахраїв

Аби забезпечити захист банківської карти, дотримуйтесь нескладних рекомендацій.

  • Нікому ні при яких умовах не повідомляйте строк дії картки, CVV-код та ПІН-код. Ці дані призначені лише для вашого персонального користування й захисту та не потрібні банку для розблокування картки чи маніпуляцій з рахунком.
  • Для вирішення будь-яких питань дзвоніть в банк лише за номерами телефонів, що вказані на офіційному сайті чи на звороті картки.
  • Задля безпеки не переходьте за сумнівними посиланнями, що надходять в повідомленнях.
  • Перед заповненням будь-яких даних онлайн пересвідчуйтесь, що ви використовуєте офіційні сайти перевірених установ. Для цього краще знаходьте їх через звичайний пошук.
  • Якщо ви збираєтесь через незнайомий сервіс отримати кредит розміром 30000 грн на карту, забронювати квитки чи здійснити іншу фінансову операцію, спершу пошукайте відгуки.
  • Якщо банкомат відрахував, але не видав вам кошти, передзвоніть в банк та огляньте отвір: в разі, коли є накладка, вона легко знімається разом з грошима.
  • Перед користуванням банкоматом перевірте, чи відповідає його вигляд зображенню на екрані, та закривайте рукою клавіатуру під час введення ПІН-коду.

На щастя, безпека користування банківськими картками в наших руках: щоб захистити свої кошти, варто лише бути трохи більш пильними.