Користь і необхідність щоденного багаторазового провітрювання ніхто не піддає сумніву. Адже від цього залежить загальний стан здоров’я людини, її бадьорий настрій, працездатність, вигляд стін (без цвілі) та показники росту кімнатних рослин. Попри життєву необхідність наповнювати будинок свіжістю двору, ми частенько забуваємо це робити, лінуємось або не встигаємо. Який вихід нам придумали фахівці? Розроблено і відпрацьовано чимало ідей, популярних у колі своїх поціновувачів. Обговорення плюсів і недоліків кожної здатне викликати бурхливу полеміку, але ніякі кондиціонери чи інші хитромудрі пристрої не здатні стовідсотково замінити природне провітрювання. Цілком зрозуміло, що його тривалість і спосіб має характерні особливості, враховуючи час доби, сезонність, погодні умови, присутність дітей та багато інших факторів.
Впускаємо повітря знадвору:
1. Наскрізний варіант передбачає влаштування протягів — це небезпечно, але в певних ситуаціях виправдано.
2. Залповий метод. Відчинивши віконце навстіж гарної днини, ми позбудемося спертого духу, надмірної вологості, але напустимо полчища мух, комарів. Тому уважні виробники пропонують встановлювати москітні сітки, а тип відкривання стулок добряче продумати перед встановленням. «Відкидний» механізм дозволяє частково відчиняти віконечко, що значно практичніше навіть з погляду безпеки. Це знижує ризик потрапляння недопалків з верхніх поверхів. Деякі сміливці в багатоквартирних будинках залишають таке відкривання на цілісінький день. Традиційний елемент — невеличка кватирка — досі має попит.
3. Сучасна фурнітура здатна і не такі дива творити. Вона робить доступним мікропровітрювання. Коли ручка фіксується на 45 градусів, утворюється невелика щілина. Вона сприяє свіжому притоку — забезпечує мікровентиляцію. Таке рішення надзвичайно актуальне в кімнатках малюків і літніх людей. А встановлення ступеневого нахилу, мікроліфта з блоком та обмежувача повороту стулки незамінні для протистояння різкому пориву вітру. Віконні провітрювачі зазвичай монтуються на виробництві, але вже встановлені рами теж нескладно ними доповнити. Вони гарантують постійну вентиляцію (обов’язкову для приміщення, обладнаного газовими приладами). Завдяки їм не потіють склопакети та підтримується комфортний мікроклімат всередині помешкання.
Не відмовляйте собі у задоволенні купити пластикові вікна замість розсохлих дерев’яних, але перед покупкою неодмінно поцікавтеся клімат-контролем. Розгорнута інформація і поради спеціалістів зорієнтують в очевидних перевагах. Тим паче, що після монтажу не вимагається складний догляд, а експлуатаційні характеристики тільки радують.