Як зберігати саджанці дерев до посадки?

Саджанці яблунь і особливо грушевих дерев дуже чутливі до зневоднення: всі етапи зберігання мають на меті обмежити це природне явище.

Для збереження якісного потенціалу дерева і оптимізації його потенціалу відновлення навесні, необхідно рясно поливати дерева (як коріння, так і верхню частину) в контейнерах. Варто пам’ятати про засоби захисту. Більше подробиць знайдете за посиланням https://vseroste.com.ua/zasobi-zahistu-roslin-36. Після регідратації дерев, їх треба зберегти до посадки. Можливі два способи, в залежності від того, дерева ще в зв'язці чи ні.

Зберігання в канавці

Цей традиційний метод передбачає поставити коріння в контакті з ніжним піском або іншою легкою мулистою землею, без каменів, щоб уникнути будь-якої освіти повітряних кишень після поливу. Він дозволяє дуже добре зберігати саджанці і захищати їх коріння від негативної температури зими. Для гарного зберігання в канавці важливо використовувати ніжний пісок (або в його відсутність мулисту землю, без каменів), мета полягає в тому, щоб звести воєдино всі корені з піском і / або ніжною землею. Купити саджанці яблук можна за посиланням  https://vseroste.com.ua/sadzhantsi-fruktovih-derev-63/property-viddereva-192

Переважно вибрати затінену область на північ від стіни або у підліску, захищені від сильних повітряних протягів. Це запобігає зневодненню і уповільнює розпускання бруньок і росту кореневої системи з наближенням весни. У разі відсутності опадів, передбачити регулярне поливання. Потрібно проявляти увагу до навали зайців та інших гризунів. Щоб уникнути такого роду проблем, канавку можна обгородити дротяною сіткою. Укладка в канавку відповідно до цих рекомендацій дозволяє зберігати дерева до появи бруньок.

Зберігання в холодильній камері

Дуже практично з точки зору логістики і обробки, проте використання холодильної камери вимагає серйозних запобіжних заходів. 

Холодильна камера джерело зневоднення

Якщо не притримуватися деяких правил, зберігання в холодильній камері буде основною небезпекою зневоднення саджанців. Вкрай важливо:

  • Поливати рясно саджанці, що знаходяться в контейнерах, перед тим, як поставити в холодильну камеру.
  • Покрити контейнери пластиковим чохлом для збереження вологості і щоб уникнути повітряних протягів.
  • Регулярно поливати водою підлогу холодильної камери для насичення повітря вологою.
  • Поливати рослини в контейнері три рази в тиждень, а потім покрити знову пластиковим покриттям.
  • Регулювати температуру холодильної камери з рекомендованою температурою 3°-4 ° C і зменшити вентиляцію холодильної камери до мінімуму.
  • Уникати розміщення контейнерів чи дерев в коридорі повітряної вентиляції.

Холодні і вологі умови зберігання блокують розвиток дерева, штучно подовжуючи зиму без зневоднення. При ретельному дотриманні всіх інструкцій, зберігання в холодильній камері вважається найкращим методом зберігання саджанців і дозволяє продовжувати посадку до квітня, початку травня.