Вибір підрядника для будівельних робіт - дуже відповідальний процес з масою прихованих небезпек для замовника. У цій справі неупередженість і розсудливість - кращі Ваші помічники.
Вільнонаймані будівельники, так звані шабашники, за якістю виконання робіт, не йдуть ні в яке порівняння з кваліфікованими фахівцями. Найчастіше, це люди спеціалізуються на одному або декількох видах робіт. До речі, гарантія якості цих самих робіт обмежується «чесним словом» будівельників. Перевага шабашників - їхні послуги обходяться дешевше. Іноді, це стає вирішальним аргументом у виборі підрядника.
Зовсім по-іншому йдуть справи з ліцензованою будівельною компанією, такою як «Zelinski Group», яка успішно працює на ринку України з 2005 року, і спеціалізацією якої є проектування, будівництво будинків, дизайн інтер'єрів, ремонт квартир. Уклавши договір з відповідальним генпідрядником, Ви зводите можливі ризики до мінімуму.
Критерії вибору підрядника для будівництва повинні бути дуже жорсткими. Враховуйте репутацію претендента, відгуки інших клієнтів, обов'язково перевіряйте наявність ліцензії на проведення будівельних робіт.
Договір підряду
Нормальні будівельні компанії здійснюють роботи на основі договору, що є дуже важливим документом. Завдяки цьому документу підрядник бере зобов'язання виконати всі обумовлені роботи в означений термін, а замовник бере відповідальність за створення умов, необхідних для проведення робіт підрядником, їх прийнятті та оплаті послуг.
У такому договорі, як правило, надаються також гарантійні зобов'язання на виконані роботи - підрядник зобов'язаний прибрати недоліки за свій рахунок, якщо вони з'явилися в перебігу гарантії.
Варто зауважити, що гарантія на виконані роботи дається підрядником, а гарантія на матеріали тільки виробником. Крім цього, якщо у замовника виникають претензії щодо якості проведених робіт, то звертатися до суду він може тільки маючи на руках договір, інакше ліквідувати наслідки неякісного будівництва доведеться тільки самостійно.
Кошторис
Коли затвердження проекту і вибір підрядника закінчені, приходить час скласти кошторис. Кошторис - доповнення до договору на виконання робіт, в якому містяться розрахунки вартості майбутньої будови. У ньому вказані орієнтовні ціни на матеріал і тип роботи, починаючи від шурупа і аж до оплати послуг підсобного робітника, а також непередбачені витрати.
В першу чергу складається попередній кошторис, який обговорюється і проходить доопрацювання з замовником, виходячи з його фінансових можливостей і побажань. Після чого формується основний кошторис, в якоому включені точніші дані про майбутні витрати.
Варто відзначити, що досить часто фактична вартість споруди виходить більше кошторису, і справа тут не в поганих будівельників, а в ціні на будівельні матеріали, яка часто зростає. У таких випадках, якщо оплата матеріалу не 100%, то можна зробити висновок динамічну кошторис з можливостями для росту.
Контроль за будівництвом та оплата послуг
Щоб була можливість стежити за тимчасовими рамками робіт і проводити контроль на об'єкті, потрібно скласти календарний план, в якому будуть розписані терміни і послідовність виконання видів робіт. Такий план також повинен бути узгоджений з клієнтом. Контроль на об'єкті має на увазі чітку реалізацію початкового проекту, дотримання норм і перевірку прихованих видів робіт. Такий контроль дає можливість не тільки уникнути браку, але і захистить від можливих махінацій.
Всі розрахунки з підрядником, зазвичай, розбивають на декілька пунктів - окремо оплачуються матеріали і окремо виконання робіт. Найчастіше оплата буває поетапною і може проводитися як готівкою, так і за безготівковим розрахунком.
Якщо будівельники, до яких Ви звернулися, не готові виконати все перераховане вище, то це не той підрядник з яким буде приємно співпрацювати, а проведені ним роботи можуть обернутися справжнім головним болем протягом тривалого періоду часу. Тому важливо співпрацювати виключно з надійними партнерами.
Інформаційна підтримка: https://zelinski.ua/