Особливосты використання промислових пилососів

Під час обробки поверхонь і заготовок на верстаті або за допомогою електроінструменту з'являється велика кількість твердих відходів, а саме виробничої пилюки. Скупчення такого сміття в робочій зоні просто неприйнятно з точки зору охорони праці та культури виробництва.

На відміну від звичайної побутової пилюки, розмір пилинок якої становить від часток мікрона до 0,1 мм, для виробничого пилу характерні більші фракції. До того ж, при обробці матеріалів утворюється ще й стружка (деревна, металева, пластмасова). Звичайному пилососу з прибиранням такого сміття не впоратися, та й утворюється пил в величезних кількостях.

Для цього і використовуються промислові пилососи, зокрема відомої торгової марки Starmix, які пропонуються на http://starmix.kiev.ua/ru/, і завданням яких є збір виробничого і будівельного сміття.

Перерахуємо переваги використання цього обладнання:

  • Комфортні умови праці - завдяки зниженню концентрації пилу в повітрі, поліпшується видимість в межах робочої зони, зменшується негативний вплив на організм людини, до того ж чисту поверхню легше обробляти.
  • Забезпечення безпеки - як відомо, експлуатація електроінструменту та обладнання в запиленому приміщенні небезпечна. Виникнення іскри при роботі електродвигуна може стати причиною пожежі. Прибирання пилюки безпосередньо в процесі роботи дозволяє звести до мінімуму таку вірогідність.
  • За допомогою промислових моделей досягається значна економія часу.

Наскільки інтенсивною буде експлуатація промислового обладнання

Промислові пилососи, як можна судити по їх назві, призначені для застосування в сфері металургійного, дерево- та каменеобробного виробництва і великомасштабного будівництва. Але, погодьтеся, що при виконанні аналогічних робіт в побуті теж утворюється пилюка і будівельне сміття, тільки в набагато менших кількостях. Саме тому багато виробників пропонують побутові моделі промислових агрегатів, які набагато доступніші за вартістю і розраховані не на таке інтенсивне використання, як професійні.

Як їх відрізнити? Потрібно знати основні характеристики.

  • Потужність. Цей показник впливає на продуктивність техніки, а також на її енергоспоживання. У побутових моделей значення потужності становить 1000 - 1400 Вт, цього цілком достатньо для прибирання невеликого обсягу пилу, до того ж при роботі навантаження на мережу невелика. Для професійного використання краще вибрати промисловий пилосос більш високої потужності, у окремих моделей її значення може досягати 7000 Вт. Таке обладнання не тільки в рази продуктивніше побутового, але і має різні функціональні доповнення, наприклад, можливість живлення електроінструменту безпосередньо від пилососа за рахунок наявності розетки.
  • Продуктивність. Значення даного показника безпосередньо залежить від потужності: чим потужніший двигун, тим більший об'єм повітря пилосос буде всмоктувати за секунду. Якщо під час роботи в домашній майстерні утворюється невелика кількість сміття, то підійде техніка з показником до 50 л / сек. В умовах виробництва необхідно більш продуктивне обладнання, наприклад, з показником в 60-70 л / сек.
  • Ступінь розрідження. Від значення цієї характеристики залежить те, який тиск повітря створюється пилососом при роботі вентилятора, а, отже, і сила всмоктування. У різних моделей цей показник може становити від 17 до 250 мбар. Чим він вищий, тим більше «важку» пилюку можна прибирати.
  • Обсяг бака. У побутових моделей, як правило, він не перевищує 20 - 50 літрів. Це обумовлює їх невеликі габарити, та й переміщати компактний агрегат по робочій зоні набагато легше. В принципі, в побуті обсяг роботи не такий великий, як у професійній сфері, тому очищати бак доведеться не так часто. А ось коли під час роботи верстата або декількох одиниць інструменту утворюється велика кількість пилу, потрібен більш місткий резервуар - об'ємом понад 100 літрів. До того ж протягом робочого дня не доведеться робити частих перерв для його очищення.

Останній параметр змушує задуматися про те, як здійснюється очищення бака і які ще дії вимагаються від користувача під час і після експлуатації промислового пилососа.