Види риболовних вудок і особливості їх застосування

Риболовля може бути улюбленою справою, способом прокормити сім'ю або просто цікавим проведенням дозвілля. Залежно від місця лову, будь то море, озеро, річка, ставок або невеликий отвір ополонці, вибирають і вудку. Впливає на підбір моделі і вид бажаної риби, яку хочуть на неї зловити.

Недосвідченій людині складно визначити, яка саме буде потрібна снасть і залишається покладатися на компетенцію продавця. Щоб не допустити цього і взяти справу в свої руки фахівці дають поради, а інтернет-магазин http://rybolov-expert.com.ua/category/katalog_k/ пропонує всі необхідні якісні риболовні снасті.

Перед тим як прямувати в магазин, необхідно заздалегідь вирішити яким видом лову ви хотіли б займатися і як багато часу ви будете витрачати на риболовлю. 

Спінінгова риболовля

На вивчення спінінгової техніки може піти один або навіть кілька сезонів, але це буде того вартувати. Такий спосіб риболовлі приносить дуже хороший улов і вважається одним з найбільш захоплюючих.

Важливо звертати увагу на силу закидання і його дальність (це залежить від кута закидання), коли ви відточите ці характеристики і зможете закидати спінінг в потрібне вам місце, то хороший улов забезпечений.

Ловля маховою вудкою

Починати з неї можна новачкам, вона не вимагає особливої ​​підготовки і може підійти під будь-які умови. Техніка закидання даної вудки елементарна і буде ясна навіть дитині, а й на великий улов розраховувати не варто.

Фідерна ловля

Даний спосіб лову мало підходить новачкам, оскільки на освоєння такої техніки може піти кілька років активної риболовлі. Незважаючи на це багато людей все одно хочуть почати саме з фідерної ловлі, оскільки думають, що це легко. Насправді це велика помилка, і для того, щоб мати хоч якийсь улов необхідно дуже добре розбиратися в рибі і її підгодовування, а вивчення подібної теорії цікаво далеко не кожному.

Види вудок

Кожен рибалка повинен знати всі основні види вудок, які можуть бути використані в абсолютно різних умовах. При покупці універсальної моделі ніхто не гарантує, що вона буде відмінно ловити різну рибу при будь-яких умовах, тому набагато краще купувати щось більш спеціалізоване.

  • поплавочна вудка складається з вудилища, волосіні, грузила, поплавка і, звичайно ж, гачка. Рибалити такою вудкою можна в теплу пору року на березі водойми. Для зимової або глибоководної риболовлі вона абсолютно не підійде.
  • спінінг набагато складніший конструктивно, він складається з вудилища, котушки, рукояті, волосіні, повідця, грузила і гачка з приманкою. Дана вудка підходять для лову риби майже з будь-якого місця, але при цьому дуже важливо дотримуватися головного правила - не можна залишатися на одному місці занадто довгий час. Саме тому спінінгова риболовля вважається одою з найактивніших.
  • донна вудка складається з вудилища, грузила, волосіні, повідця, сторожка і годівниці. При риболовлі такою вудкою майже завжди буде результат, їй можна ловити глибоководну рибу і вона підходить для лову в холодну пору року.
  • махові вудки відрізняються відсутністю пропускних кілець, вони досить легкі і можуть мати як телескопічним вудилищем, так і штекерним. Їх дуже зручно перевозить і вони не вимагають до себе великої уваги, на відміну від більш просунутих моделей.
  • матчеві вудки використовуються для риболовлі на слаботекущей воді, на них присутні пропускні кільця, а також вони мають дуже точним показником закидання оснастки. Крім того цей вид вудки може служити як універсальний для більшості людей, але все ж, краще використовувати його за своїм призначенням.
  • болонські мають телескопічне вудилище і володіють пропускними кільцями. Цей тип є досить універсальним і може добре себе проявити як на стоячій воді, так і на протязі. Даний вид вудок рекомендується використовувати тільки професійним рибалками, оскільки необхідно знати рельєф водоймища і володіти хорошим окоміром.

Матеріал вудлища

Найпопулярнішими матеріалами для виготовлення вудилищ є: скловолокно, вуглепластик і композитні матеріали. Звичайно, в наші дні все частіше з'являються вудки з якихось незвичайних матеріалів, найчастіше їх навіть розробляє сама компанія.

Також на вітчизняному ринку можна побачити вудки з дерева або бамбука, на даний момент це скоріше сувенір, ніж практичне пристосування, але якщо ви прихильник класики, то можете придбати і такий варіант.

Композитні матеріали - це матеріали, які виходять в ході об'єднання високоміцного пластика і волокнистих матеріалів. Насправді змішувати можна і безліч інших матеріалів, чим і займається більшість виробників.

Вуглепластик дуже поширений матеріал, який володіє великою кількістю переваг, але при цьому має досить серйозні мінуси. Вудилища з вуглепластика досить крихкі і при необережному поводженні можуть зламатися об камінь або просто при сильному закиданні. Не варто кидати таку вудку на підлогу - це майже гарантовано призведе до появи мікротріщин, які сильно позначаться на довговічності. Найкраще зберігати таке вудилище в жорсткому тубусі і ні в якому разі не залишати його в багажнику.

Другим серйозним недоліком цього матеріалу є хороша провідність струму. Рибалити з такою вудкою в похмуру погоду або поблизу з будь-яким джерелом електрики досить небезпечно.