Сучасний електричний опалювальний котел - найбільш зручний і безпечний спосіб обігріву будинку в будь-який час року. Такі агрегати невибагливі, безшумні і абсолютно безпечні в роботі, а вигідно купити електрокотел Neon, Leberg, Tenko, і інших відомих брендів можна в інтернет-магазині santehsklad.com.ua.
Прості рішення
Не багато заміських жителів можуть похвалитися доступністю магістрального газу. Топити ж дровами і вугіллям хоч і просто, але досить складно і, найчастіше, небезпечно. А електрика є практично скрізь, навіть у найвіддаленіших селищах. Основна перевага обігріву будинку за допомогою електрики в тому, що система опалення включається в роботу буквально одним натисканням вимикача, після чого вже не вимагає до себе постійної уваги.
Важливо й те, що систему опалення на базі електрокотла найпростіше запрограмувати на автоматичне підстроювання до постійно змінюваних температурних умов. А значить, всі клопоти власника щодо забезпечення оптимального температурного режиму в будинку взагалі зводяться до мінімуму. Зрештою, і ціна на електрокотел досить зараз доступна.
Переваги електричних опалювальних котлів
До ряду основних переваг, що забезпечують наявність постійного стабільного попиту на електричні котли, незважаючи на безліч технічних нововведень, які заповнили останнім часом ринок опалювального обладнання, варто виділити наступні моменти:
- Висока ефективність електрокотла для опалення (ККД сучасних модифікацій складає 96-98%). По суті, в корисне тепло для будинку перетворюється практично вся витрачена в ході роботи агрегату енергія.
- Екологічно чиста і безпечна як для природного середовища, так і здоров'я мешканців будинку експлуатація електрокотла, немає ніяких побічних викидів або відходів (диму, сажі, золи).
- Принципова простота конструкції електрокотла і відсутність будь-яких ускладнень при запуску або в процесі роботи (на відміну від тих же твердопаливних або газових котлів).
- За рахунок відсутності димоходу, компактних розмірів і естетичного зовнішнього вигляду електрокотел не вимагає окремого приміщення - його можна встановити в будь-якому місці будинку.
- Сучасні електричні котли можуть оснащуватися або доповнюватися цілим набором електронних блоків і різноманітних датчиків (які контролюють не тільки параметри теплоносія, а й температуру в приміщенні або на вулиці), забезпечуючи повністю автоматичну роботу системи опалення.
Що стосується недоліків, то основний і, мабуть, єдиний полягає в обсязі споживаної електроенергії. Звичайно, її обсяг в першу чергу залежить від розмірів опалювальної площі і ступеня утеплення будинку. Хоча зазначені параметри забезпечать підвищені енерговитрати при будь-якому розкладі і будь-якому способі опалення. Тому, ящо ви бажаєте купити електрокотел в Україні, слід враховувати певні нюанси.
Правило тут стандартне: хочеш жити в теплі - знижуй тепловтрати (вікна, стіни, перекриття), позбувайся «містків холоду». Без цього будь-яке збільшення потужності теплогенератора буде супроводжуватися зростанням втрат, а отже, і витрат. У разі рівного розподілу інших вихідних параметрів серйозно знизити витрати на електричну енергію допоможе використання погодозалежного регулювання (все ті ж датчики і електронні блоки) і робота котла в режимі знижених нічних тарифів (тут не обійтися без накопичувача теплової енергії).
Вибір потужності і інші параметри електричного котла
Вибір потужності опалювального котла зазвичай не проблема. Необхідна потужність вибирається з розрахунку 1 кВт на 30 м3 опалювального приміщення плюс деякий запас. Наприклад, для будинку площею близько 50 м2 буде потрібно електрокотел потужністю 6 кВт. А для будинку в 80 м2 - до 12 кВт.
Мережа обов'язково повинна бути сконструйована з розрахунком на підключення такого потужного устаткування. Кращим виходом буде установка окремого автомата і проведення окремої лінії. Обов'язково встановлюють УЗО необхідних характеристик для забезпечення безпеки користування і запобігання обладнання від короткого замикання. Також обов'язковим є заземлення котла.
Однофазні котли можуть мати різну потужність - вона варіюється від двох-трьох до п'яти-шести кіловат. Котли більшої потужності можна підключати не тільки на одну, а й на три фази. Хоча за заявою деяких виробників, максимальна потужність однофазного електричного котла, який дозволяється підключати до мережі 220В, може становити і 10-12 кВт. Проте краще не ризикувати. Справа в тому, що будь-яка стандартна розетка 220В розрахована на струм в 16А. Помноживши 16А на 220В, отримаємо потужність 3,5 кВт, яку можна включити в звичайну розетку. Агрегати потужністю понад 12 кВт обов'язково живляться на три фази мережі 380 В.