Самонавчання по книгам вимагало високої самоорганізації, вміння вибрати правильні книги. Найчастіше книги були якимись довідниками - джерелами інформації для поліпшення вже існуючих навичок і знань. Рідкісні книги дозволяли повноцінно провести людину, що вивчає програмування, з нульового рівня знань, до рівня повноцінного розробника, який вже може влаштується на роботу за цією професією.
Популярною альтернативою для тих, хто хоче стати програмістом, стали курси програмування. Хороші курси допомагають сформувати базові знання та навички за обраним фахом, зорієнтувати в світі технологій і задати подальший вектор розвитку для початківця фахівця. До числа таких з повним правом можна віднести it курси в Харкові A-Level, де завдяки досвідченим викладачам ви зможете освоїти основи програмування, QA Manual, веб-дизайн, Java Core, IT-Recruiting, SMM, і інші спеціалізації. Саме завдяки цій школі понад тисячу випускників отримали цікаву, високооплачувану роботу, до речі, саме зараз на всі курси діє знижка 15%.
Критерії вибору курсів програмування
Будь-який складний вибір можна спробувати розбити на елементи, виділити важливі частини і зробити акцент саме на них. Давайте розглянемо питання вибору курсів програмування по пунктам.
Актуальність навчальної програми
IT сфера є однією з найдинамічніших у світі. Постійно з'являються нові мови програмування, програмні ресурси і бази, технологічні рішення. Постійно виходять доповнення і зміни вже існуючих інструментів розробки, і, як наслідок, змінюються вимоги до претендентів на ринку праці.
Студенту, який бажає отримати сучасну IT професію важливо отримувати знання про технології, актуальні саме на сьогоднішній день, а також перспективні на день завтрашній.
З цієї причини, вибираючи підходящі для себе курси програмування, бажано звертати увагу на те, як часто переглядається навчальна програма курсів, наскільки детально вона опрацьована. Важливо розуміти, наскільки дана програма близька вашому поточному рівню знань.
Будете ви вивчати технології створення сайтів в мережі Інтернет чи писати програми для персональних комп'ютерів, важливо - чи зможете ви почати вивчати даний курс, чи буде вам зрозумілий матеріал цього курсу або ж вам краще починати з найбільш фундаментальних уроків.
Чи є базові уроки в даному навчальному центрі
Також, вибираючи курси, важливо розуміти, як часто виходять доповнення до базових матеріалів і наскільки поточний курс враховує останні зміни в сучасних інструментах розробки, наскільки глибоко або широко представлені курси по важливим супутнім технологіям.
Не навчайтесь на курсах-одноденки
Як відомо, попит народжує пропозицію. Професія айтішника стає все більш популярною, відповідно, зростає і кількість курсів, що пропонують отримати IT-освіту, наприклад, вивчити front-end з нуля. У їх числі і так звані курси-одноденки, діяльність яких спрямована на єдиний результат - швидкі гроші. Вони пропонують за короткий час навчити вас всім премудростям IT-професій. В реальності після такого «навчання» нічого, крім витраченої на ці курси суми, у вашій пам'яті не залишиться.
Вивчення інформаційних технологій - далеко не найлегший процес, тому за тиждень або навіть місяць освоїти цю дисципліну не вийде. І якщо ви все-таки визначилися з освітньою установою, обов'язково дізнайтеся, в яких умовах буде проходити навчання і який матеріально-технічною базою розташовують курси.
Хороший сайт - правило хорошого тону
Перш ніж зробити вибір на користь тих чи інших IT-курсів, спочатку вивчіть їх сайт. В епоху інформаційних технологій саме веб-сайт є обличчям компанії. Він повинен бути зроблений якісно - адже як може установа давати гідну IT-освіту, якщо вона не здатна знайти кваліфікованих фахівців для розробки і оформлення свого сайту.
Також там повинна бути детальна інформація про кожну з дисциплін і про викладачів. Крім цього, на сторінці повинні бути відображені умови навчання та контактні дані, які підтверджують, що компанія реально існує. Вміст сайту має дати вам максимально достовірну інформацію про курсах IT.
Викладачі IT-школи
Орієнтуйтеся тільки на ті IT-курси, на яких викладають фахівці провідних IT-компаній. Завжди запитуйте, хто реально веде той чи інший курс, який у нього досвід роботи в сфері IT і наскільки він успішний. Дізнайтеся, який саме викладач проводитиме з вами найбільше часу в процесі навчання.
Не забувайте про англійську
Робота в IT-компанії практично неможлива без володіння англійською мовою. Тому потрібно розуміти, що таке IT English і навіщо він потрібен. Поцікавтеся, чи є в навчальному закладі додаткові заняття з англійської та інших дисциплін (наприклад, баз даних), які можуть підвищити вашу конкурентоспроможність серед інших випускників. Добре, якщо не доведеться витрачати гроші на додаткові курси і всі необхідні знання можна буде отримати в одному місці.
Не буває непотрібної інформації і знань
Уточніть, чи дає освітня установа якісь додаткові матеріали. Наприклад, відеозаписи занять, корисні статті або вебінари. Всі ці дані залишаться у вас, і ви в будь-який момент можете звернутися до них при необхідності.
Портфоліо - ваша перевага на ринку праці
Шанси влаштуватися на роботу без портфоліо дуже низькі, тому обов'язково поцікавтеся, чи буде у вас після закінчення курсів набір практичних проектів. Саме портфоліо буде вигідно відрізняти вас від інших випускників без досвіду роботи.