Найпоширеніші причини поломки IPhone

Виходити з ладу може навіть найякісніша техніка та електроніка. На жаль, від подібних неприємностей не застрахований жоден власник IPhone від Apple. В абсолютній більшості випадків користувачі не мають необхідних навичок і знань в сфері ремонту таких гаджетів, але все ж намагаються це робити. Результат - погіршення ситуації, ускладнення процесу майбутнього ремонту.

З огляду на те, що механізми "яблучних" смартфонів  мають ряд особливостей, а вартість апарату досить висока, краще відмовитися від спроб усунути неполадки власноруч. Слід пам'ятати: ремонт IPhone - справа рук висококласного фахівця, на сайті https://forum.cv.ua/ ви знайдете контактні дані досвідченого майстра в Чернівцях, котрий якісно, оперативно і без зайвих переплат впорається з будь-якою проблемою з вашим айфоном.

Частково не працює кнопка «Додому»

Як проявляється? Сканер відбитка працює, кнопка «Додому» не було натиснуто. Сканер відбитка не працює, кнопка «Додому» натискається. Як правило, кнопка «Додому» виходить з ладу при падінні смартфона і при попаданні вологи на елементи мікросхем. При падінні на кнопці «відбиваються» елементи, при контакті з рідиною відбувається процес окислення. Також іноді відбиток не працює через пошкодження шлейфу.

Не чути співрозмовника і не працює гучний зв'язок

При дзвінку не чутно співрозмовника, кнопка гучного зв'язку неактивна і немає звуку з динаміків. Основна причина поломки - падіння смартфона, в результаті якого пошкоджується мікросхема аудиокодека.

Неможливо зарядити телефон

При підключенні смартфона до зарядного пристрою заряджання не розпочалося. 

  • Найпоширеніша причина полягає в забитому брудом роз'ємі зарядки. Кожен день, встановлюючи смартфон на зарядку, ви утрамбовуєте наявний в роз'ємі бруд. В кінцевому підсумку коннектор кабелю перестає діставати до роз'єму.
  • Неправильна робота мікросхеми на платі «контролер синхронізації», яка відповідає за розпізнавання підключуваних аксесуарів. Смартфон не буде заряджатися при несправної мікросхемі (в окремих випадках зарядка стає можливою неоригінальними кабелями або, навпаки, тільки оригінальними моделями).
  • Вихід з ладу нижнього шлейфу зарядки (найбільш рідкісний варіант).

Мимовільно гасне екран при прослуховуванні аудіозапису або при спробі подзвонити

Екран мимовільно гасне при спробі записати голосове повідомлення або при дзвінку. Часто проблема проявляється через нерівно наклеєне 3D-захисное скло, рамка якого перекриває частину датчика наближення.

Крім цього, проблема може виникати після заміни дисплея в разі, якщо верхній шлейф встановлений нерівно на новому екрані, і датчик просто дивиться в бік або рамка екрану його частково перекриває.

Функція Face ID не дає внести бличчя або видає помилку

При спробі зареєструвати нове обличчя камера періодично в "розфокусі" і з'являються написи з проханням підняти або опустити камеру.

Несправність може бути викликана надламом або порізом шлейфу. Крім цього, розпізнавання обличчя може повністю виходити з ладу через потрапляння вологи (достатньо однієї краплі).

Айфон працює, але немає зображення

Смартфон сам по собі включений, дзвінки проходять і навіть можна по пам'яті зайти в додатки, але екран чорний і немає зображення. Проблема відбувається через падіння і пошкодження внутрішніх компонентів телефону. Поломка полягає або в дисплеї, або в мікросхемі контролера зображення, який знаходиться на материнській платі.

iPhone не реагує на торкання і натискання

Телефон працює, але дисплей не озивається на торкання. У більшості випадків причиною поломки є дисплейний модуль, що вийшов з ладу.

Також несправність може виникати через несправний дисплея або контролер тачскрін на платі. Остання проблема найчастіше проявляється на iPhone 6 Plus, для якого вона є справжньою «болячкою». Справа в тому, що сплав алюмінію у цій моделі «6000» проти «7000» на моделях 6s і новіше. iPhone 6 Plus більш схильний до деформації в порівнянні з більш новими моделями. Площа корпусу 5,5-дюймового iPhone 6 Plus велика, через що смартфон відносно легко погнути, зокрема, в порівнянні зі звичайним 4,7-дюймовий iPhone 6. Дуже часто корпус гнеться у верхній частині, в тому місці, де знаходиться контролер тачскрін на материнській платі. Мікросхема при вигині «сходить» зі свого майданчика, і ви отримуєте саме ту саму несправність - не працює тачскрін.

Не працює основна камера і ліхтарик

При спробі зробити фото - чорний екран. Кнопка включення ліхтарика неактивна. ПРина полягає у відключенні шлейфу основної камери при падінні iPhone. Непрацююча камера тягне за собою і ліхтарик.

Чи не працює диктофон і не записуються голосові повідомлення

На iPhone перестає активуватися диктофон - запис голосових заміток не відбувається. Вийшов з ладу аудіокодек, найчастіше це відбувається при падінні пристрою.

При завантаженні телефону екран показує червоний або синій колір і iPhone вимикається

При включенні, через 15 секунд після появи логотипу Apple, екран заливається синім або червоним кольором, після чого смартфон вимикається. При заміні дисплея, під час складання, з силою вкручують гвинти утримуючі пластини шлейфів дисплея, тим самим прокручуючи доріжки на платі під гільзою. Наприклад на iPhone 6 можливо прокрутити три гільзи, на 6s - дві.

Винятків не буває, причина завжди одна - «саморемонт».