Основні правила дресирування собаки

Наші чотириногі домашні улюбленці потребують не лише хорошого годування, турботливого догляду, ігор, прогулянок, але й належного виховання.

Зважитесь ви найняти для дресирування тварини професіонала або ж займетеся цим питанням самі, в будь-якому випадку вам необхідно знати, що можна, а що не можна робити з собакою і чому. Щодо першого варіанту, то на сайті dog-trainer.com.ua ви дізнаєтесь про харківську школу дрессирування DOGTRAINER, досвідчені фахівці якої навчать вас розуміти пса, зробити його слухняним і відданим, досягти повної гармонії у стосунках. 

Отож, які основні існують правила дресирування собаки? 

Завжди і скрізь

Дресирування не може починатися і закінчуватися тільки на собачому майданчику або на вулиці. Це постійна робота господаря. Ви спілкуєтеся зі своєю собакою в різних ситуаціях, і всі вони - відмінна можливість навчити її чогось.

Почніть з простого

«Сидіти», «поруч», «до мене», «лежати», «фу» - ось п'ять обов'язкових команд, які повинна знати та виконувати будь-яка собака. Як тільки вона їх освоїть, можете рухатися далі.

Будьте реалістами

Не варто вимагати від собаки неможливого. Кульбіти і беззаперечне підпорядкування - це результат тривалої і копіткої роботи господаря. Ставте реальні цілі свого вихованця. Адже ваше завдання - зробити спільне проживання комфортним і безпечним, а не виховати зірку цирку.

Запасіться терпінням

Так, не всі породи собак легко піддаються дресируванню. Деяким, наприклад, чау-чау, дресирування протипоказане, так як особливість цієї породи - самостійність. Ці собаки приймають рішення в залежності від власної оцінки ситуації. Звертайте увагу на характеристики породи, перш ніж починати навчання. Це полегшить вам і собаці життя і заощадить час.

Хто винен

Якщо щось йде не так, собака щось робить неправильно, то винен завжди той, хто віддає команди. Пам'ятайте: «Будь-який наказ, який може бути зрозумілий неправильно, буде зрозумілий неправильно». Ця військова приказка діє і з собаками.

Раз і назавжди

Якщо ви щось забороняєте, заборона повинна діяти завжди. Без виключень!

Чітке виконання

Якщо ви хочете, щоб ваша собака виконувала певну команду тільки так, а не інакше, відразу ставте перед нею (і перед собою) це завдання. Допускаючи похибки або неточне виконання в надії, що потім ви це виправите, ви насправді відбираєте в себе і у собаки масу часу. Відразу вчіть, як треба. Потім буде набагато важче переучувати.

Дійте поетапно

Якщо ви дали команду собаці, дочекайтеся її виконання. Не давайте іншу команду - це тільки зіб'є тварина з пантелику.

Тільки правда

Тварини не вміють прощати обман. Одного разу втративши довіру вихованця, вам доведеться дуже і дуже потрудитися, щоб його повернути. І не факт, що вам це вдасться. Тому встановлюйте з собакою довірчі відносини з самого початку. Без довіри немає поваги, а без поваги не буде і підпорядкування.

Дбайте про свого собаку

Поява занепокоєння, агресія, неадекватна поведінка з боку собаки - для господаря все це привід оцінити обстановку і спробувати зрозуміти, що не так.

Хто сильніший

Спроби навчити собаку чогось, застосовуючи грубу фізичну силу, не приведуть ні до чого хорошого. Навіть якщо ви досягнете слухняності, велика ймовірність, що рано чи пізно собака вам помститься. І, повірте, вона вибере для цього вдалий момент. Домашній вихованець - це компаньйон і друг. Пам'ятайте про це кожен раз, коли у вас виникне бажання покарати собаку.