Насправді ж ця процедура - важливий складовий компонент настройки і функціонування підвіски, яка впливає на термін її експлуатації і безпеку поїздок. Проводиться балансування повинне за будь-якої сезонної зміні гуми як мінімум. А знайти В Івано-Франківську і області хороший сервіс, де вам зроблять якісне балансування колес допоможе сервіс ua.autoguide.pro.
Для чого роблять балансування
Мета процедури - найбільш рівномірно розподілити масу елементів колеса щодо осі його обертання. Після правильного балансуванню центр маси має припадати на вісь обертання.
Дисбаланс може бути мати статичний і динамічний вираз. Зрівноважування колеса повинно проводитися в різних напрямках осі обертання. У разі дисбалансу при обертанні будуть виникати доцентрові сили, вектор сили яких йде врозріз з напрямком осі.
Різний напрямок моментів сил викликає вібрацію. А ось вона вже й породжує різні негативні фактори, що роблять негативний вплив на ходову частину машини, в результаті чого водіння може бути небезпечним.
Чим небезпечна вібрація
Нерозрахункові навантаження викликають прискорений знос деталей і механізмів підвіски, перш за все - ступиці підшипників. Якщо в русі підшипник маточини розсипається, то це часто призводить до заклинювання колеса і до ДТП з тяжкими наслідками.
Вібруючі колеса гірше зчіплюються з дорожнім покриттям, так як точка контакту шини з дорогою буде нестабільною, а її площа буде змінюватися при інших рівних. Гальмівний шлях збільшується, керованість автомобілем - погіршується. Знову ж - страждає безпеку руху.
Вібрація збільшує механічне навантаження на протектор шини, в результаті цього її знос прискорюється, крім того він буде нерівномірним. Шини міняти доводиться частіше.
Вібрація в русі передається і на рульове колесо, що доставляє водієві певний дискомфорт, викликаючи його швидку стомлюваність.
Як проводять балансування
Операція ця не відрізняється особливою складністю, але для її виконання необхідний спеціалізований балансувальний верстат зі спеціальним конусом кріплення, який автоматично центрує колесо. Колесо розкручують на верстаті і за допомогою свинцевих грузиків, що кріпляться на диск, домагаються максимально випадкового його положення при зупинці. Це називається грубої балансуванням.
Для точного балансування потрібен вже електронний верстат, в який завантажують параметри колеса. За допомогою такого стенду автоматично вимірюється рівновагу в різних положеннях колеса, а на екран виводиться інформація про місця, куди слід встановити грузики і про їх вагу.
Для якісного виконання робіт з балансування коліс необхідно не тільки правильно налаштувати сам верстат, а й володіти ще певним майстерністю. Ці два фактори в сукупності і впливають на кінцевий результат. І, якщо ще роботу шиномонтажника ви можете оцінити візуально, то ось точність настройки обладнання, дату останньої його калібрування і т.д. ви не визначите. Саме з цієї причини, робити балансування варто тільки в перевіреному місці, якому ви довіряєте.
Особливості балансування
Перш за все, перед виконанням цієї роботи необхідно очистити колесо від налиплого на нього бруду і видалити з нього пил. Якщо в протекторі шини є шматки льоду або камені, то їх також потрібно обов'язково видалити.
Після того, як колесо закріпили на стенді, потрібно провести попередні вимірювання биття шини в бічному і радіальному напрямках. Робиться це для порівняння з отриманими в кінці процедури результатами.
Для якісної посадки покришки на колісний диск використовують спеціальне мастило. Якщо з якої-небудь причини цього не зробити, то виникає велика ймовірність монтажу шини на диск з невеликим перекосом, після чого повністю отбалансировать колесо стає неможливим. Візуально зовні неправильну посадку не визначився. Якщо колесо не балансується, то підніміть тиск в шині і простукаєте її по периметру дискового обода.
Коли потрібно обов'язково звернутися за балансуванням
Колеса обов'язково потрібно балансувати в наступних випадках:
- сезонна зміна шин;
- різкі удари в колесо: наїзд на яму, бордюр, люк і т.д. на великій швидкості;
- деякі виробники шин заявляють про необхідність виконувати балансування кожні 15 000 км пробігу;
- якщо ви любитель агресивного стилю їзди, то цей інтервал необхідно скоротити в два рази;
- якщо ви плануєте далеку подорож, в місця, де є труднощі з автосервісу.