Види і властивості сухих будівельних сумішей

Без сухих будівельних сумішей важко уявити будівництво і ремонт - правильно обраний склад полегшить вирівнювання підлоги і стін, спростить фінішну обробку і наклейку кахлю.

Чим хороші сухі будівельні суміші, які, зокрема, пропонує ТМ «Поліпласт»? Перш за все - це ретельно підібраний склад. Не потрібно купувати і змішувати багато різних матеріалів - цемент, пісок, гіпс, спеціальні хімічні компоненти і т. п. До того ж, суміші допомагають забезпечити необхідну високу якість роботи. Так, в деякі з них входять антиморозні добавки, які дозволяють працювати з розчином при температурі до -15С і нижче. У той час як зі звичайним будівельним розчином не можна працювати при мінусовій температурі.

Різні добавки, які вводять в суху будівельну суміш, надають їй специфічні риси. Ці склади застосовують для найрізноманітніших робіт.

Підлога

Якщо для вирівнювання підлоги використовувати традиційний піщано-цементний «коктейль», виникнуть дві проблеми. По-перше, якісно виконати заливку зможе тільки фахівець; по-друге, цементна суміш, висихаючи, дає усадку, в результаті з'являються тріщини. Уникнути проблем допоможуть сухі будівельні суміші для вирівнювання підлог, властивості яких вдосконалені завдяки наявності полімерів і пластифікаторів.

Склади для вирівнювання підлоги бувають двох видів: перший застосовують для початкової обробки підлоги, якщо її рівень помітно коливається (від 20 до 100 мм), другі призначені для фінішного вирівнювання. Cуміші для грубого вирівнювання складаються з цементу, піску і різних полімерних добавок і не дають ідеально гладкої поверхні. Щоб таку отримати, використовують другий вид складів - самовирівнюючі суміші. В їх основі вже не цемент, а гіпс з полімерними добавками і пластифікаторами. Цей матеріал дуже пластичний, тому деякі гіпсові суміші можна розподіляти, навіть не користуючись прокатним валиком. Правда, коштують вони недешево. Альтернатива гіпсу - цементні суміші з властивостями самовирівнювання.

Деякі склади потрібно розподіляти за допомогою спеціального інструменту - прокатного голчастого валика - так видаляються бульбашки повітря. Інші розтікаються по поверхні підлоги самі і, застигаючи, утворюють ідеально рівний шар. Щоб уникнути пересихання підлоги, краще нанести на неї плівкоутворювальний праймер або регулярно зволожувати покриття в перші три доби.

Стіни

У класифікації сухих будівельних сумішей для стін використовується той же принцип: є склади для первісної обробки поверхні (штукатурення) і для фінішної обробки (шпаклювання). Традиційно за допомогою штукатурки усували яскраво виражені нерівності стін і готували їх до подальшого вирівнювання шпаклівкою. Сучасні виробники сухих будівельних сумішей прагнуть до універсальності: один і той же продукт можна використовувати як для закладення глибоких щілин і вибоїн, так і для тонкошарового вирівнювання. Досягається даний ефект за рахунок особливого складу, в основі таких штукатурок не цемент, а гіпс.

Як і вирівнюючі для підлоги, штукатурки для стін бувають двох видів: на основі гіпсу та цементу. Гіпсові штукатурки менш схильні до утворення тріщин, зате цементні не бояться води, тому їх сфера застосування різна. Штукатурки на основі цементу зазвичай використовують для зовнішніх робіт і в приміщеннях з високою вологістю, гіпсові застосовують для вирішення інших ремонтних завдань. Супереластична гіпсова штукатурка легко наноситься і вирівнюється, висихаючи, вона не дає усадки. Нові розробки торкнулися і складів на основі цементу.

Плитка

При укладанні кахлю без сухих будівельних сумішей важко обійтися: одні знадобляться для наклеювання плитки, інші - для затирання швів. Клей для кахельної плитки потрібно вибирати, виходячи з умов, в яких вона буде експлуатуватися. Для зовнішніх робіт використовують морозостійкий склад, термостійкий знадобиться для облицювання, наприклад, каміна. У ванній або басейні застосовуються склади із захистом від впливу вологи.

Важливим фактором при виборі клею є вага кахлю. Для важкої плитки, керамограніта, натурального каменю потрібна спеціальна рецептура. Її ефективність виробники відчувають практичним шляхом: плитку наклеюють, а через добу перевіряють її на відрив.

Кладка

Ще один вид сухих будівельних сумішей - це суміші для кладки. Вони складаються з цементу, піску і різних добавок, і мають ряд особливостей. Так, розчини кладок для печей володіють вогнетривкими властивостями, а розчини для роботи взимку містять противоморозні компоненти. З використанням сухих будівельних сумішей може виконуватися так звана тонка кладка з товщиною шва 2-3 мм, тому їх витрата невеликий.

Крім того, сухі будівельні суміші незамінні при кладці блоків з пористого бетону - адже використання звичайного цементного розчину знижує теплоізоляційні властивості газоблоків на 20-30%.

За допомогою сухих сумішей можна створити водостійкий бар'єр, який захищає поверхню від руйнівного впливу вологи. Це має значення як при закладці фундаментів або інших бетонних конструкцій заглибленого типу, так і при ремонті кухні або ванній.