Чек-лист по вибору бездротових навушників для смартфону

Без сумныву, головним гаджетом сучасної людини є смартфон, котрий ідеальним чином поєднує в собі телефон, аудіо і відеоплеєр, фотоапарат, навігатор, калькулятор і ще безліч інших корисних опцій. А одним з найголовніших аксесуарів до смартфону є навушники.

Однак якість гарнітури, яка йде в комплекті навіть з дорогими смартфонами, залишає бажати кращого, тому питання вибору бездротової гарнітури до смартфону зараз актуальне як ніколи. Якщо ви бажаєте купити безпровідні навушники найвищої якості і функціоналіності, скористайтесь вигідними пропозиціями від інтернет-магазину kibernetiki.com.ua, а нижче наведені кілька основних критеріїв вибору даного аксесуару.

Технологія підключення

Бездротові навушники приймають звук за допомогою радиомодуля або Bluetooth. Від того, який з цих варіантів використовує конкретна модель, залежить її сумісність з різними пристроями і інші особливості підключення.

Bluetooth

Якщо ви збираєтеся використовувати навушники поза приміщеннями, ваш вибір - модель з підтримкою Bluetooth. Смартфони, планшети, а також багато ноутбуків та інших портативних пристроїв теж оснащені модулями Bluetooth. Тому ви можете підключати до них бездротові навушники без додаткових аксесуарів.

Разом з тим Bluetooth підходить і для дому: розумні телевізори і інша стаціонарна техніка також іноді підтримують цю технологію. Якщо ж в телевізорі немає вбудованого бездротового модуля, ви все одно зможете підключити до нього Bluetooth-навушники. Досить купити спеціальний передавач і приєднати його до телевізора через звичайний аудіороз'єм. Вибираючи бездротові навушники для телефону, звертайте увагу на версію Bluetooth. Остання на даний момент - Bluetooth 5.0. 

Крім того, якщо ви готові заплатити більше за максимальну якість звуку, придивіться до Bluetooth-навушників з підтримкою технології aptX. Технічно цей кодек забезпечує краще звучання, але на практиці різницю чують не всі. Щоб ви могли оцінити потенціал навушників з aptX, що підключається до них гаджет також повинен її підтримувати.

Радіоканал

Якщо ви вибираєте навушники для дому або офісу, то вам може підійти модель з радіомодулем. Такі навушники продаються в комплекті з громіздким передавачем для підключення до стаціонарної аудіотехніки.

Радіомодуль споживає більше енергії, ніж Bluetooth, тому радіонавушники зазвичай розряджаються швидше. Зате такий сигнал краще проходить через фізичні перешкоди, а значить, виграє у Bluetooth під час роботи всередині приміщень.

Опціональний кабель

Деякі бездротові навушники обладнані додатковим роз'ємом для аудіокабеля. Купивши таку модель, ви зможете підключати її до техніки по-старому - провідним способом, щоб економити заряд. Є й інші технології бездротового підключення на кшталт інфрачервоного порту (вважається застарілою). Але найпоширеніші - це Bluetooth та радіозв'язок, тому вибирати варто саме з них.

Конструкція

Як і традиційні моделі, бездротові навушники для телефону бувають внутрішніми і зовнішніми. До першої категорії відносяться компактні пристрої, які вставляються в вушну раковину. Вони зручніші, тому що не сковують рухів користувача і відмінно підходять навіть для спорту. У той же час вони часто забезпечують менш якісний звук і швидше розряджаються через зменшеного акумулятора.

Зовнішні навушники більші, вони накладаються на вуха і фіксуються за допомогою обруча. Отже, вони менш зручні, але виграють за часом автономної роботи. Якість звуку у зовнішніх навушників, як правило, краща.

Час автономної роботи

Однією з найважливіших характеристик при виборі бездротових навушників є час, протягом якого їх можна використовувати без підзарядки. Тому перед покупкою звертайте увагу на кількість годин автономної роботи, яку вказує виробник або магазин.

З урахуванням усього написаного вище, довше за інших працюють зовнішні навушники, підключені через Bluetooth останніх версій. В середньому вони витримують близько 12-20 годин автономного використання.

Мікрофон

Якщо ви збираєтеся не тільки слухати музику, але і спілкуватися за допомогою навушників по стільникового зв'язку або через інтернет, в них обов'язково повинен бути присутнім мікрофон. Якщо бажаєте контролювати, які звуки будуть в нього потрапляти, купуйте навушники з рухомим мікрофоном. У такому випадку його можна буде відводити в бік, коли це необхідно.

Параметри аудіо

Розглянемо основні фізичні характеристики, які впливають на звук.

  • Частотний діапазон визначає, який спектр звуків здатні відтворювати навушники. Людське вухо розпізнає звуки в діапазоні від 20 до 20 000 Гц. Вибирайте бездротові навушники для телефону, які повністю охоплюють ці рамки, тоді вони будуть відтворювати всі доступні вуха звуки.
  • Чутливість навушників - це їх гучність. Щоб навушники не були занадто тихими, вибирайте моделі з чутливістю 95 дБ і вище. Але не забувайте, що прослуховування музики на занадто високій гучності викликає необоротну втрату слуху.
  • Опір (імпеданс) впливає на загальну якість звуку і гучність. Для більшості портативних пристроїв будуть оптимальними навушники з опором від 16 до 32 Ом. Для домашньої апаратури краще підходять навушники з більш високим опором.