Що поміняти в догляді за шкірою і макіяжі восени

Осінь - маленька репетиція зими: на вулиці холоднішає, темніє і навіть періодично ллє. Все це волає зміни гардеробу на більш теплий, а догляду за шкірою і волоссям - на дуже турботливий. Фахівці зібрали чек-лист, який допоможе підготувати вашу косметичку до осені.

Менше сонця - більше кислот

Відразу обмовимося, що мова йде про альфа-гідроксикислоти (АНА-кислоти): саме їх використання на літо рекомендується обмежувати (і обов'язково використовувати сонцезахист, якщо ви все ж їх застосовуєте).

Гліколева і молочна кислота - прекрасні компоненти для хімічного відлущування шкіри. З їх допомогою вирівнюють тон шкіри, справляються з гіперпігментацією, запобігають акне і зменшують видимість неглибоких зморшок. Для домашнього використання рекомендують концентрацію від 5 до 15%, а все, що вище, краще довірити перевіреному косметологу. Шукайте АНА-кислоти в антиакне і антивікових лінійках, а в інтернет-магазині https://krasotashop.com/ ви знайдете чудову косметику середнього і елітного сегменту для догляду за шкірою від відомих брендів.

Нижче температура - м'якше очищення

Зі зниженням середньодобової температури навіть жирна шкіра починає вимагати більш м'якого очищення. Точніше - перестає вимагати очищення глибокого. В ідеалі ввечері потрібно двоетапне умивання, що складається з гідрофільної оливи або очищаючого крему (деякі з них змивають вологим рушником або серветкою) і пінки.

Для ледачих придумали свій вихід - універсальні засоби, які треба спочатку нанести чистими руками на сухе обличчя, помасажувати і змити, а потім змішати з водою, спінити і вже вмитися як зазвичай.

Простежте, щоб у ваших тоніках і лосьйонах не було спирту. А від скрабів і зовсім можна відмовитися, якщо ви вже включили в рутину кислотний догляд. В крайньому випадку обзаведіться пілінгом-скаткою. Для очищення підійдуть засоби на основі ферментів, які будуть м'яко видаляти забруднення і ороговілі клітини, готувати шкіру до подальшого зволоженню, а також боротися з пігментацією. Не варто відразу після літа вдаватися до агресивних методів впливу на шкіру, так як спочатку її треба відновити. В іншому випадку можливі небажані наслідки.

Сухіше повітря - більше олії

В осінньо-зимовому догляді олії сидять як влиті. На вулиці холодно, в транспорті жарко, в офісі - кондиціонер, в будинку - батареї. Жирна шкіра реагує на це підвищеною сальністю, суха - лущенням. Підібрати ідеальну олійку на осінь року простіше простого! Виробники призвичаїлися робити їх легкими, щільними, дорогими і дешевими, з ароматами і без - вибір найширший. Навіть для категоричних противників масла на носіолій є вихід: спеціальний концентрат, який треба змішувати в долоньці з улюбленим денним кремом.

Олії для обличчя використовують самостійно замість нічного крему (досить розподілити всього дві краплі на вологу шкіру), додають в засоби щоденного догляду або в тональний крем для створення ефекту gym skin. Щоденний догляд і маски для обличчя можна підсилити за допомогою концентратів. Вони усувають відчуття дискомфорту, стимулюють відновлення шкіри, знімають почервоніння, пробуджують здорове сяйво шкіри і надають їй свіжість. А двофазні сироватки разом з маслом містять водну частину - така суміш працює особливо ефективно.

Менше фруктів - більше вітамінів

Вітаміни знадобляться і всередині, і зовні. Всередину - групи В, для зміцнення нігтів і волосся. На обличчя - вітамін С, для свіжого тону. На допомогу вітамінам обзаведіться шапкою. Вона захистить волосся від вітру і дощу і не дозволить їм плутатися. А якщо застудити коріння, то волосся ще й випадати почнуть. Заздалегідь приготуйте шапки, косинки, головні убори з натуральних матеріалів - вони допоможуть уникнути електризації волосся.

У міжсезоння вітряно, сиро, це тріпає і плутає волосся, тим самим активізуючи січення кінчиків. На вулиці намагайтеся їх ховати - хоча б в капюшон. Якщо волосся дуже довге, заплетене нетугу косу.

Шампуні, маски і бальзами вибирайте вітамінізовані і на основі натуральних компонентів. Найчастіше масажуйте шкіру голови - з припливом крові і кисню вітаміни краще проникають і живлять коріння волосся. Якщо з'явилася сухість шкіри або волосся, використовуйте олії. Їх можна додавати в шампуні або просто розподіляти після миття по ще вологим пасмам. Найкраще себе зарекомендували жожоба, аргана і кокос. Якщо вибираєте новий колір волосся, зверніть увагу на руді, коричневі і золоті. Восени тепло буде, до речі, не тільки вдома, а й на голові.