Порівняльні характеристики масляних і безмаслянтх компресорів

Компресорні установки різних модифікацій використовують в невеликих майстернях, на виробничих підприємствах, а також в інших сферах господарювання. Це обладнання має можливість в економному режимі генерувати робоче зусилля і при певних умовах не вимагає під'єднання до електромережі.

Для своєчасного сервісного обслуговування інструменту та якісного виконання робіт необхідно підібрати оптимальну модель компресора. Перш за все, слід визначитися з варіантом виконання установки, яка може бути масляною або безмасляною, таку можна замовити на https://mpr.in.ua/kompressora-pnevmoinstrument-i-prinadlezhnosti/kompressora-i-prinadlezhnosti/bezmaslyannyj-kompressor/. Різні моделі також відрізняються своїми експлуатаційними характеристиками.

Всі компресорні установки відносяться до групи поршневих або коаксіальних машин. Це дуже надійне обладнання, яке має досить високі показники продуктивності і завдяки своїй універсальності може застосовуватися в різних сферах.

Конструкція масляного компресора

Основними деталями масляного компресора є колінчастий вал і поршнева група, яка працює спільно з приводною системою і призначена для надання силового впливу. Рідина для змащення, яку заливають в картер колінчастого вала, рівномірно розподіляється по всіх частинах оснастки, таким чином, забезпечується стабільна робота всієї установки.

Масляні установки відрізняються особливою універсальністю і простим обслуговуванням. На великих підприємствах, на яких поточний огляд і обслуговування обладнання здійснюються після кожного сеансу, дуже важливо підтримувати рівень мастила в потрібних межах.

Головна перевага масляних компресорних установок полягає в їх великому експлуатаційному ресурсі. Ефективне змащування окремих елементів поршневої групи дозволяє забезпечити відмінну зносостійкість і довговічність обладнання.

Крім надійності експлуатації, масляні установки відрізняються відмінними показниками продуктивності, тому такі моделі широко використовуються на великих машинобудівних підприємствах і комбінатах. Для роботи в умовах безперервного виробничого процесу краще вибирати саме масляні моделі, так як вони розраховані на тривалі сеанси роботи.

Характеристики і особливості експлуатації безмасляної установки

Конструкція безмасляної установки має багато спільного з масляними моделями. Головними складовими частинами цієї машини є поршнева група, колінчастий вал і силовий агрегат. Основна відмінність полягає в конструкції компресора і принципі роботи системи очищення.

Повітряні потоки і канали подачі мастила в масляних компресорах перетинаються, а в безмасляних установках для цих потоків передбачені різні канали. Масло подається в систему очищення компресора, а не заливається в його картер, тому не зовсім вірно вважати, що така установка може працювати без мастила. Безмасляні установки мають свої особливості конструкції, в яких і полягають плюси і мінуси цього обладнання. Зовсім не випадково розробники компресорного устаткування в одних моделях поєднали повітряний канал і контур подачі масла, а в інших - розділили ці лінії, забезпечивши тим самим відмінну якість роботи безмасляних компресорів.

Змащуюча рідина, яка подається по окремому каналу до робочих органів установки, дозволяє скидати чисте повітря на виході. Тому безмасляні установки мають перевагу в плані якості роботи обслуговується інструменту.