Посудіть - гіпсокартонні відкоси вимагають теплоізоляції, фарбування, шпаклівки, вирівнювання відкосів штукатуркою є не менш клопіткою заняттям. Навіть сучасні пластикові оздоблювальні матеріали потребують додаткової теплоізоляції, а без додаткових оздоблювальних робіт обходиться виключно один тип - відкоси у вигляді сендвіч панелей, а тут їх можна замовити по найкращій вартості.
Переваги відкосів у вигляді сендвіч панелей
Внесемо ясність для тих, хто нічого не чув про сендвіч панелі. Вони являють собою поліуретановий герметик, що знаходиться між двома площинами ПВХ пластика.
З усього різноманіття достоїнств сендвіч необхідно згадати наступні:
- Відкоси у вигляді сендвіч панелей не потребують додаткового фарбування або декоративної обробки. Їх структура дуже близька з підвіконнями і вікнами. За бажанням їх можна ламінувати.
- Зовнішня поверхня непромокаюча. Від листів гіпсокартону вони відрізняються тим, що не схильні до дії вологи.
- Гарантують високу якість теплоізоляції. Як згадувалося вище, даний матеріал вже є утеплювачем. Додаткова теплоізоляція буде потрібно виключно в якості підстраховки і робиться більше з метою фіксації.
- Простота в експлуатації, і догляді
- Монтаж не є складним.
Крім всього перерахованого, вони відрізняються надійністю і довговічністю, а експлуатаційний термін становить не менше двох десятків років. Вони не продавлюються, як пластик і не пошкоджуються, як гіпсокартон. В даний час вони є найбільш перспективним матеріалом.
З мінусів варто згадати якість матеріалу несумлінного виробника. Неякісні укоси під впливом екстремально високих температурних режимів, з якими можна зіткнутися при прямому попаданні сонячних променів, можуть не тільки змінити свою форму, але і пожовтіти. Також вони відрізняються недостатньою міцністю.
Монтаж відкосів
До переваг даного типу відкосу є те, що в процесі монтажу вам не знадобиться рівень. Даним інструментом послужить рама вікна. Найбільш важким етапом роботи буде правильна нарізка їх елементів.
Весь процес установки можна поетапно представити в наступному хронологічному порядку:
- Очищаємо торець від монтажної піни для того, щоб дістатися до паза профілюючої направляючої. Вона необхідна для установки стартової смужки. Обережно витягаємо монтажну піну по периметру.
- Монтаж стартової профілюючої направляючої є дуже важливим етапом. Від правильно виконаного монтажу стартового профілю багато в чому залежить поява тріщин і щілин. Підрізаємо бічну смугу з невеликим запасом і замикаються в паз. Переходимо до верхнього стартового профілю. Фіксувати краще рівнішим заводським краєм. Потім встановлюємо бічні профілюючі напрямні.
- Здійснюємо монтаж панелі, попередньо розрізавши на смуги. Необхідно дотримуватися точне дотримання кутів 90 градусів. При недотриманні цієї вимоги виникнуть щілини, що неприпустимо. Встановлюються насамперед бічні панелі, потім верхні. Остання лягає зверху на бічні.
- Прикріплюємо до отвору панель. Це зручно проробляти за допомогою монтажної піни. На даному етапі важливо не перестаратися і не «задути» більше герметика, ніж необхідно.
На завершення хотілося б відзначити, що для кращої герметизації стику між підвіконням і відкосом, а також між бічними поверхонь краще застосовувати білий силікон.