Як працює бізнес-авіація в Україні та Європі

У Європі працює багато агентств, що займаються організацією чартерних польотів різного рівня, дальності, варіанти оренди, наданням інших послуг, якими славиться бізнес-авіація. Бізнес авіація України здатна запропонувати широкий асортимент якісних послуг, гарантувати конфіденційність, безпеку пасажирів, інші переваги, яких позбавлені клієнти загальних авіаліній.

Чим хороші бізнес-джети?

Багато джетів було створено з використанням напрацювань від винищувачів (наприклад, Dassault Falcon). По суті, це цивільні версії військових винищувачів. Звичайно, вони «спокійніші» в плані можливих маневрів, але у них дуже і дуже хороша енергоозброєність.

Якщо ви бачите трьохдвигунний малий літак бізнес-авіації - швидше за все, він куплений для трансатлантичних перельотів. Особливість в тому, що у кожного судна є максимально допустиме віддалення від аеропорту, і трьохдвигунні літаки дозволяють перетинати Атлантику досить коротким маршрутом - майже напряму.

Друга особливість - можна дуже багато чого взяти на борт. Якщо це вантажні літаки, то вони повинні досить ретельно розраховувати час вильоту, тому що при підвищенні температури вдень повітря стає менш щільним, і можна не злетіти з потрібною кількістю палива і вантажу. У бізнес-авіації розклад рухається майже завжди: адже чому б благородному дону не вилетіти на 40 хвилин пізніше, якщо хочеться?

Третя особливість: короткий зліт (1 000 метрів майже для будь-якого джета), тобто мінімальні вимоги до довжини смуги. На відміну від великих важких літаків бізнес-джети гірше пручаються вітрі, тому це накладає трохи більші обмеження на умови посадки по погоді.

Ще ці судна часто літають верхніми ешелонами, можуть підніматися до 13-14 кілометрів: там повітря більш розріджене, і це дозволяє розвинути велику швидкість та ефективніше використовувати паливо.

За допомогою бізнес авіації України можна організувати просто незабутню повітряну екскурсію, випробувати ейфорію польоту, зробити собі, своїм близьким, друзям ексклюзивний подарунок. Повітряна екскурсія - це відмінний спосіб познайомитися з неймовірною природою, побачити з висоти найвідоміші в світі культурні пам'ятки Європи. Замовивши таку послугу як чартер вертольота, оренда повітряного транспорту малої авіації, можна перетворити банальний відпочинок в Європі на справжню пригоду, побачити і пережити те, що пересічному туристові і не снилося. Йдеться про відпочинок на якісно новому рівні за чесну плату. 

Чим бізнес-джет відрізняється від приватного літака або чартеру?

З точки зору нормативів в Україні відмінностей мало. З точки зору західних стандартів регулювання - до 19 посадочних місць (тому й у нас зазвичай так). Це історично сформований критерій. Умовно можна сказати, що бізнес-авіація починається там, де власник літака не сідає за штурвал сам і де в літаку з'являється туалет.

Чому у місць буває вилка? Тому що дуже часто бізнес-джети роблять з індивідуальними салонами. В межах одного типу судна компоновка дуже різна. Наприклад, якщо мале судно використовується для чартерів - там більше сидінь, немає поста бортпровідника, кухня використовується тільки для розігріву їжі. Якщо це приватний літак бізнесмена - часто менше крісел з великим кроком, спальня для головного пасажира, нерідко - душ. Досить часто зустрічається велика кухня з можливістю готувати що завгодно прямо на борту і з холодильником.