Професія графічний дизайнер: суть, необхідні знання і навики

Змінити за життя кілька професій - це вже не сюжет пригодницького роману, а нова реальність сучасної людини. Декому хочеться заробляти більше, інші намагаються втілити дитячу мрію або просто змінити неактуальну роботу на більш затребувану.
графічний дизайн

Графічний дизайн - одна зі сфер, яка розквітла з переходом людства в онлайн і стала для багатьох досить привабливою. Якщо ж і ви бажаєте оволодіти цим фахом, на сайті https://lviv.itea.ua/courses-itea/design/ ви зможете обрати відповідний курс від компанії ITEA. 

Суть професії

Графічний дизайнер створює фірмові стилі, візуал для реклами, дизайн для спільнот в соціальних мережах, упаковок продуктів і мерч. Результатом роботи можуть бути:

  • Брендбук - брошура з рекомендаціями щодо використання логотипу, фірмових кольорів і шрифтів компанії.
  • Дизайн банера на сайт або рекламної листівки для друку.
  • Верстка каталогу, журналу або книги - для друку або електронних носіїв.
  • Шаблони для постів у соціальних мережах, сторіс або email-розсилок.
  • Макети для друку упаковок і сувенірів.

Як не дивно, дизайнер робить багато рутинної роботи. Творчістю, звичайно, теж доводиться займатися, але левова частка часу йде саме на технічну частину. Незважаючи на те, що програми легко дозволяють робити кружечки рівними, палички перпендикулярними, а колірні переходи природними, не всі процеси піддаються автоматизації. Втім, рутина - це зовсім не погано: адже якщо вичавлювати з себе креативні ідеї 24/7, можна швидко перегоріти. А дизайнер в якомусь сенсі постійно змінює види діяльності, від придумування ескізів до опрацювання дрібниць. Однак важливо розуміти, що професія вимагає не тільки творчого потенціалу, а й багато терпіння, точності та акуратності.

Інший аспект, про який мало говорять, - комунікація з замовниками. Звичайно, в офісах цю роботу частково беруть на себе менеджери проектів, але навіть у великих компаніях зараз є тренд на пряме спілкування виконавця з замовником. Дар переконання в цій професії просто необхідний. Інакше є ризик нескінченно переробляти роботу під правки замовника без вагомих причин. Просто тому що люди дуже рідко знають, чого хочуть.

А ще дизайнер повинен постійно вчитися і підлаштовуватися під мінливі обставини. Навіть якщо працювати в одному сегменті, будуть змінюватися тренди і сервіси. Тому зазубрити потрібні комбінації клавіш в Photoshop - це не вихід: важливо хоча б приблизно розуміти принцип роботи всіх інструментів, щоб вміти працювати в різних програмах і в будь-якої версії цих програм.

Що потрібно знати і вміти

Зазвичай на графічних дизайнерів вчаться в художніх вузах. Тому одне з актуальних питань - чи треба вміти малювати? В цілому, для старту це і не обов'язково: сучасний дизайн не завжди пов'язаний з малюванням від руки, а використання референсів робить дизайнерське життя простішим.

Думається, малюнок корисний для розвитку в професії, але починати можна і без нього. А ось без наступних дисциплін обійтися ніяк не вдасться:

  • Композиція. Принципи компонування фігур в просторі важливі для будь-якого дизайну. Саме закони композиції перетворюють розрізнені шматки фотографій, ілюстрацій і шрифтів в цільну красиву картинку.
  • Колористика. Звичайно, буває монохромний дизайн, але частіше доводиться працювати з кольором. Підбирати гармонійні поєднання для створення різного настрою - ще один важливий дизайнерський навик.
  • Типографіка. У науку про шрифти можна заглиблюватися нескінченно: деталі написів - це одні з тих важливих дрібниць, які відрізняють хороший дизайн від поганого.
  • Робота в графічних редакторах. Це може бути Photoshop, Illustrator, СorelDRAW, InDesign або якісь інші програми. Інструментів дуже багато, їх вибір залежить від завдань. Освоїти новий редактор - не проблема, але для швидкої і ефективної роботи потрібен навик.
  • Основи маркетингу. Іноді дизайнери верстають звичайні друковані книги або роблять принти для настінних шпалер. Але ці ніші досить вузькі. Більшість графічних дизайнерів займаються брендингом і рекламою, тому важливо розуміти цілі й потреби клієнтів.