Паркан, виготовлений з колючого дроту є легкою і надійною спорудою з досить гострими шипами. Сьогодні конструкції з колючого дроту користується інтенсивним попитом, тому активно застосовується для охорони різної власності.
Колюча проволока становить серйозну перешкоду для непомітного проникнення на вашу територію, так як значно затримує зловмисника. Непроханого гостя потрібно буде докласти чимало зусиль, щоб виплутати одяг і спорядження із залізних мереж.
Крім того, "колючка" може наносити рвані рани різного ступеня тяжкості. Навіть добре споряджений злочинець витратить багато часу на подолання дротяної перепони, що значно підвищить патрулю шанси виявити недоброзичливця.
Різновиди захисних дротяних виробів
На сьогоднішній день виготовляється безліч різних видів дротяних огорож. За всіма новинками встежити просто неможливо, тому в даній статті представлені тільки основні модифікації.
- Стрічкова. Являє собою металевий шнур, обвитий армованої стрічкою з гострими ріжучими краями. Ріжуча частина виконана у вигляді вістря, яке може пошкоджувати різного роду матеріали, аж до м'яких тканин людини. На практиці використовується в складі захисний споруд, зокрема на основній рамі і опорах.
- Класична. Це стандартна одноосновна конструкція, виготовлена зі сталі, яка по всій площині озброєна металевими шипами. На практиці з дроту даного виду можна побудувати самостійні захисні споруди.
- АСКЛ. Армована скручена стрічка. Являє собою металевий сердечник з дроту, з накрученою на нього шиповою стрічкою. Наступною стадією розвитку захисних виробів з дроту - АКС (армована колюча стрічка)
Застосування традиційного колючого дроту
Цей тип дроту використовувався ще два століття тому для огороджувальних споруд для худоби і військових фортифікаційних споруд. У наші дні це виріб використовується власниками приватних споруд.
Головні переваги колючого дроту - її невисока вартість і легкість матеріалу. Тому вона знаходить застосування в оформленні огорожі. Здійснити її монтаж теж не викликає сильних труднощів. На відстані не більше трьох метрів в землю вкопуються вертикальні опори, і між ними натягується сама дріт.
Щоб збільшити ККД конструкції рекомендується додатково натягнути дріт поперек основної лінії. Колючий нитку так само можна використовувати для доповнення до вже побудованим захисним спорудам. В такому випадку дріт встановлюють на верхній частині огорожі.
Вироби стрічкового типу (АКС)
Попередній тип вироби більшою мірою застосовується в побуті, а на більш серйозних споруда використовуються конструкції з армованої стрічки - такі, як Гюрза, Егоза.
Зазвичай даний тип використовується при спорудженні наступних конструкцій:
- Огородження, виконані у вигляді плоскої спіралі
- Сітка з ромбічної формою осередків
- Огородження, що мають форму об'ємної спіралі
Для монтажу даних конструкцій необхідно професійне обладнання: шліфувальна машина, арматурні ножиці та інші спец.пріспособленія.
Особливості даної конструкції, в порівнянні з класичною "колючкою": більш висока вартість, високі експлуатаційні характеристики, складність установки. Через вищесказаних якостей, даний виріб використовується тільки для додаткового посилення витків готових конструкцій.
Застосування скрученої стрічки (АКСЛ)
Головною функцією АКСЛ є захист верхнього контуру огороджувальних споруд. Крім того, вона знаходить застосування в недоторканних для тварин перешкод. Виріб просто викладається на поверхню землі об'ємними хвилями. Для монтажу необхідна спеціальна амуніція і профобладнання.
Головні особливості цього виробу: висока міцність, стійкість до корозії, відсутність реакції на перепади температур. Застосовується в народному господарстві, при будівництві фортифікаційних конструкцій і для захисту приватних об'єктів.