Крім того, покриття довговічне і має всі шанси прослужити 30 і більше років. Для цього необхідно дотримати мінімум дві умови: здійснювати укладку за технологією і вибрати якісну і відповідну для конкретної зони плитку. Якщо говорити про останній критерії, то тут є два варіанти: зробити бруківку самостійно або придбати заводську продукцію. В обох випадках є і свої плюси, і мінуси. Сьогодні поговоримо про виробництво бруківки своїми руками.
Саморобна бруківка: переваги і недоліки
Економічно
Гроші економляться на, власне, покупці плитки і її доставку. Але потрібно враховувати, що витратитися все-таки доведеться. Зокрема, необхідно придбати:
- бетаномешалку;
- форми для тротуарної плитки (якщо планується виготовлення виробів декількох форм, то, відповідно, їх потрібно купити). До речі, якісні оригінальні прес-форми для бруківки ви зможете замовити на сайті vastservis-ug.com.ua.
- пігмент і пластифікатор (продаються мішками);
- пісок;
- цемент;
- дрібний гравій;
- вібростіл.
Творчо
Можна поекспериментувати з формами і кольором. Плюс, є можливість попрацювати руками. Зрозуміло, відносити його до плюсів необхідно тільки в тому випадку, якщо господар будинку любить попрацювати поза свого звичного місця роботи і така діяльність йому в принципі цікава.
Відповідально
Якщо вийде погано, то не можна звинувачувати ні виробника, ні укладальників, ні кого-небудь ще. Якщо людина любить тримати своє життя під контролем, то можна спробувати зробити і укласти плитку самостійно.
Щодо недоліків, то на перше місце виходить складність робіт, адже самотужки приходиться правильно вибрати всі витратні матеріали і потім придбати, доставити їх. Аналогічно і з обладнанням. Крім того, необхідно ретельно вивчити особливості виробництва.
Також слід зазначити, що плитка «домашнього виготовлення» в більшості випадків не може конкурувати з дійсно якісними заводськими виробами. Це стосується і кольору, і форми, і механічних властивостей (таких як стираність, міцність, морозостійкість). Більш того, при виготовленні тротуарної плитки своїми руками неможливо визначити міцність готової продукції: для цього потрібна спеціальна лабораторія.