Ятришник: лікування захворювань
У народній медицині найчастіше використовують слиз кореня ятришника, яку застосовують при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, катарах верхніх дихальних шляхів, при отруєнні. Слиз рослини відома своїми протизапальними засобами, що дозволяє лікувати гострі і хронічні захворювання дихальних шляхів у маленьких дітей.
Рослина також застосовується для терапії таких захворювань:
- Аденома простати;
- Хронічний простатит;
- Коліт і гастрит;
- Цукровий діабет;
- Виразка шлунки і дванадцятипалої кишки;
- Імпотенція;
- Запалення слизової порожнини рота;
- Радикуліт;
- Запалення легенів;
- Туберкульоз;
- Бронхіт;
- Нервові і фізичні виснаження
Механізм дії ятришника на чоловічу силу
Для лікування статевого безсилля важливо, щоб відбувався комплексний вплив на причини, що призвели до його виникнення. Таку властивість має ятришник. Для ерекції він корисний завдяки здатності позитивно впливати на склад крові, кровотворення і її приток до органів малого таза.
Антибактеріальні властивості фітонцидів, що містяться в ятришнику, вберігають від запалень простати і уповільнюють процеси старіння тканин статевих органів, що безпосередньо впливає на збереження потенції.
Тонізуюча дія на чоловічий організм в цілому надає сил і впевненості у своїй спроможності.
Корінь ятришника в медицині
У медицині використовується тільки молоде коріння. Його викопують лопатою, очищають від землі і шкірки, промивають проточною холодною водою. На деякий час занурюють в окріп, після висушують в підвішеному стані.
У коренях містяться мінеральні солі, ефірні масла, багато слизу, крохмаль, глікозиди, білки і вітаміни. З бульб часто варять слизовий відвар для лікування запальних захворювань шлунка і кишечника, використовують його ще при кашлі, запаленні горла і рота. Зовнішнє застосування слизового відвару ефективно при пухлинах і наривах. Корінь ятришника рекомендується приймати чоловікам при імпотенції, аденомі простати і хронічний простатит.
При вживанні відвару слід дотримуватися дозування, щоб уникнути побічного ефекту - надмірного збудження. Для зовнішнього застосування бульбу рослини товчуть в ступці, змішують зі свинячим жиром і розпарюють в молоці. Даний засіб використовується при наривах, зубного болю, для посилення росту волосся.
Вживання кореня рослини допомагає хворим на туберкульоз, людям, які перенесли сильні кровотечі і страждають катаром кишечника. Літнім людям ятришник допомагає підтримувати сили. Препарати з кореня трави допомагають при отруєнні отрутою скорпіонів, бджіл, змій, інтоксикації - хімічних і бактеріальних токсинах.