Плюси і мінуси бізнес-консультування

Сьогодні одним з найбільш актуальних напрямків професійної діяльності в економіці є бізнес-консалтинг - консультування індивідуальних підприємців, дрібних і середніх фірм, великих компаній з питань, що стосуються проблем комерційної, фінансової, техніко-технологічної, управлінської, юридичної діяльності, що проводиться зовнішніми (сторонніми) фізичними особами, агентствами, фірмами / компаніями в цілях оптимізації організаційно-правової та фінансової структури клієнта.

У міжнародній і вітчизняній практиці виділяються 3 основних види консалтингу:

  • Експертний - вид послуг, що передбачає проведення діагностики діяльності та / або положення фірми на ринку і розробку відповідних рекомендацій і рішень з їх реалізації.
  • Процесний / проектний - заснований на тісній взаємодії консультанта з керівництвом і персоналом компанії-замовника, які спільно реалізують на практиці запропоновані рекомендації організаційно-технічного плану щодо підвищення ефективності діяльності компанії.
  • Навчальний - полягає в надання замовнику теоретичну і / або практичну інформацію у вигляді методичних посібників, проведення лекцій, семінарів і навчальних і контролюючих тренінгів.

Причини звернення до бізнес-консалтингу

Причини звернення до послуг консалтингових агентств можуть бути найрізноманітнішими:

  • кризова ситуація на підприємстві, керівники якого не розуміють, що можна і / або потрібно робити для її вирішення
  • у керівництва або акціонерів компанії немає згоди щодо того чи іншого питання функціонування та розвитку бізнесу - незалежне і аргументовану думку стороннього агентства допоможе отримати об'єктивний і правильну пораду
  • у компанії недостатньо ресурсів (фінансових, кадрових) і знань для завершення розпочатого проекту;
  • для подальшого зростання компанії необхідні нові ідеї та технології;
  • недолік часу на юридичне оформлення документації при ліквідації бізнесу, або, навпаки, відкриття додаткового філії або придбанні нового підприємства.

Але найчастіше до послуг консалтингової фірми «Яніс Консалтинг» вдаються власники або керуючі компаній, які відчувають тривогу з приводу невідповідності результатів господарсько-фінансової діяльності планованим показниками (обсяг продажів, розмір прибутку, величина дивідендів та ін.), Нетривкого положення на конкурентному ринку і т .п., не здатні розібратися і виправити ситуацію, що склалася самостійно.

До числа позитивних моментів, з якими стикаються керівники фірм і підприємств, які вдаються до послуг незалежних консультантів, можна віднести наступне:

  • оскільки до консультації вдаються відносно рідко, то клієнт має можливість скоротити витрати на утримання великого штату власних фахівців;
  • при зверненні до фахівця у вузькій галузі знань (на відміну від власних працівників «широкого» профілю) є можливість отримати більш грамотну консультацію;
  • законодавством встановлено обов'язок аудиторів і оцінювачів страхувати свою відповідальність, що є додатковою гарантією якості послуг, що надаються;
  • незалежні консультанти консалтингової фірми здатні надати більш об'єктивну оцінку ситуації, що склалася і забезпечити конфіденційність отриманої інформації.

Переваги і недоліки в діяльності консалтингових агентств

Слід зауважити, що діяльність компаній, що надають консультаційні послуги, також має свої переваги і недоліки.

Основні «плюси»

Спеціалізуючись на певній сфері діяльності компанії-клієнта, співробітники агентства можуть виконувати кілька замовлень кількох клієнтів, збільшуючи тим самим величину своїх доходів.

Консалтингові фірми, що давно працюють на даному сегменті ринку, мають добре налагоджені зв'язки і необхідне програмне забезпечення, що дозволяють отримати відповідну інформацію і виробити швидке і оптимальне для клієнта рішення.


«Проблемні» місця

Також як і власники інших видів бізнесу, керівники консалтингових фірм повинні володіти інформацією про ситуацію на ринку консалтингових послуг, знати власні проблеми, мати перспективно-пріоритетні плани.

Доходи членів консалтингового агентства утворюються за рахунок оплати клієнтами наданих послуг, внаслідок цього агентства зацікавлені в тому, щоб у них працювали люди, які мають відповідні знання та досвід, компетентно виконують роботи за умовами контракту.

Рівень професіоналізму співробітника в даній сфері може виявитися недостатнім для ефективного надання послуг та виконуваних робіт. Помилка, допущена одним співробітником агентства, може завдати шкоди репутації всього агентства, тому важливим завданням керівника агентства є контроль за рівнем кваліфікації і якістю роботи співробітників.

Приховування клієнтами інформації може призвести до того, що консультант, не знайомий, наприклад, з особливостями відносин клієнта з контрагентами, з суперечливою думкою керівників підприємства, може запропонувати «незручне» технічне рішення виробничо-збутових завдань.

Если у вашего бизнеса наблюдаются финансовые, логистические, стратегические и другие проблемы, возможным выходом из такой ситуации станет грамотное бизнес-консультирование. На сайте https://orgcomjuura.com/ru/business-consulting-in-estonia/ вы узнаете, где в Эстонии можна найти опытных профессионалов этой сферы, которые помогут вашему предприятию выйти из затянувшегося кризиса.