Для чого потрібна, і яку гідроізоляцію вибрати для даху

Гідроізоляція покрівлі - важливий елемент її облаштування, основна умова її тривалої і безпроблемної експлуатації. Від якості укладання гідроізоляційного шару залежить комфорт проживання в будинку і необхідність ремонту.

Стандарти хорошої гідроізоляції

Хороший гідроізоляційний матеріал повинен відповідати нижче наведеним характеристикам. Варто зазначити, що всіма цими якостями володіє якісний матеріал для даху, пропонований порталом будівельних матеріалів Galabau Ukraine.:

  • Він абсолютно не пропускає вологу навіть при довгому зіткненні з нею. Коли краплі знаходять тріщину в покрівельному покритті і проникають всередину, останнім захистом на їхньому шляху стає гідроізоляційний шар.
  • Крім гідроізоляційних властивостей він володіє ще й хорошими теплоізоляційними. Додаткове утеплення в житловому приватному будівництві не буває зайвим.
  • Він еластичний. Жорсткий матеріал не рекомендується для покриття покрівлі, особливо якщо вона має складну форму.
  • У нього хороша паронепроникність. Цей параметр особливо важливий, якщо відразу під покрівлею знаходиться житлове приміщення - мансарда. Важливо, щоб гідроізоляційний шар міг екранувати вологу і одночасно забезпечувати вентиляцію підпокрівельного простору.
  • Він міцний. Важливо, щоб гідроізоляційний матеріал витримував значні фізичні навантаження, зберігав цілісність і не рвався. Крихкий матеріал не годиться для захисту від вологи, оскільки порушення його структури призведе до протікання, які негативно позначаться на стані дерев'яних крокв, утеплювача і загального рівня комфорту в будинку.

Види гідроізоляційних матеріалів

На будівельному ринку представлений широкий асортимент матеріалів, що забезпечують захист від проникнення вологи в житловому приватному будівництві.

Мембрани

Широко затребувана полімерна мембрана, яка ділиться на такі види:

  • Супердифузійна мембрана. Матеріал монтується безпосередньо на шар утеплювача. За структурою він нагадує шкіру людини, оскільки через мікропори пропускає пар назовні з житлових кімнат, але перешкоджає проникненню вологи ззовні. Виготовляється мембрана цього виду з декількох шарів поліпропілену, відрізняється міцністю, гнучкістю і здатністю до розтягування.
  • ПВХ-мембрана. Структура матеріалу складається з двох шарів полівінілхлориду, між якими знаходиться армована сітка з поліестеру. Мембрана характеризується низькою горючістю і високою міцністю: вона чинить опір розривів та проколів. Як і супердифузійна мембрана, даний тип не перешкоджає виходу пари з житлових кімнат, що підсилює гідроізоляційні властивості.
  • Антіконденсантна мембрана. На одній стороні плівки, виготовленої з поліпропілену, є нетканий текстиль. Виходить ефективний бар'єр, що перешкоджає проникненню вологи, снігу і вітру ззовні і теплого повітря зсередини. Матеріал застосовується, коли дифузна мембрана не може забезпечити захист підпокрівельного простору від негативних факторів навколишнього середовища. Це варіант для облаштування мансарди і неутеплену горища.
  • Перфорована мембрана. Дихаючий матеріал не допускає потрапляння зовнішньої вологи і одночасно допускає відведення пара. Одночасно він захищає від вітру, перешкоджає задування снігу в підпокрівельний простір. Здатність пропускати водяні пари забезпечується величезною кількістю мікроотворів.

Всі ці матеріали - рулонні. Це оптимальне, зручне рішення для гідроізоляції покрівлі приватного будинку. Втім, існують і інші види.

Обмазувальна гідроізоляція

Це альтернативне рішення. Шар гідроізоляції наноситься намазуванням на поверхню. Широко затребуваний представник цієї лінійки - бітумна мастика. Її експлуатаційний ресурс становить 20 років, але з часом вона втрачає міцність і еластичність, тому вимагає регулярного обслуговування і ремонту.

Характерні ознаки бітумної мастики наступні:

  • Відмінна адгезія. У розігрітому вигляді матеріал забезпечує міцну зчеплення з поверхнею і тримається на ній тривалий час.
  • Універсальність. Вона кріпиться до цегляної, бетонної або металевої даху однаково міцно.
  • Цілісність. Мастика розмазується по всій поверхні даху і формує єдиний шар без тріщин і швів. Це забезпечує високий рівень гідроізоляції.
  • Легкість монтажу. Бітумну мастику легко приготувати, розмішати і наносити на дах.

Фарбувальна гідроізоляція

Це водонепроникне покриття, яке наноситься на дах в кілька шарів. Існує бітумні, полімерні, бітумно-полімерні і полімерцементні різновиди матеріалу. Надійний захист від проникнення вологи вони гарантують за умови глибокого проникнення в пористу структуру основи.

При приготуванні матеріалу в нього додають додаткові компоненти:

  • Пластифікатори. Ці речовини застосовуються для зменшення крихкості бітумного покриття, якщо його укладання здійснюється при низьких температурах.
  • Пилоподібний наповнювач. Компонент підвищує температуру, при якій покриття розм'якшується. Це допомагає покриттю зберігати свою структуру в жарку погоду.

Найкращу водонепроникність і морозостійкість забезпечують покриття з гарячих мастик. У холодних бітумних мастик ці показники трохи нижчі. Шар з емульсійних паст може покритися дрібними тріщинами при багаторазовому промерзании.