Фіброцементний сайдинг: характеристики матеріалу

Фіброцементний сайдинг - сучасний оздоблювальний матеріал, що володіє такими якостями, як довговічність (до 50 років), вологостійкість, і привабливі зовнішні дані.

Це композитний матеріал, створений на основі цементу. Використовується для обробки фасадів приватних будівель, будинків невеликої поверховості, госпбудівель.

Існує дві форми випуску:

  • у вигляді панелей різної довжини, що імітують деревину - це і є сам фібросайдінг з типовою для матеріалу системою кріплень;
  • форм-факторі плит різного розміру і товщини - виготовляються у вигляді гладких або імітуючих цегельну / кам'яну кладку панелей - відрізняються від звичного сайдингу системою кріплень і варіантами монтажу.

Склад фіброцементного сайдінгу

У різних виробників матеріал відрізняється за складом. Але в основі його завжди присутні фіброволокно і цемент. У більшості випадків додана целюлоза, рідше - дрібні фракції кварцового піску, слюда, інші мінеральні речовини, що впливають на зовнішній вигляд зовнішньої поверхні. Сучасні можливості виготовлення фібросайдінга дозволяють зробити його максимально легким і зручним в роботі. Це стало можливим завдяки застосуванню синтетичних облегчітеля ваги.

Цемент надає виробу високу міцність, вологостійкість, довговічність (виробники гарантують до 50 років служби фібросайдінга). Целюлоза розташовуючись всередині наповнювача в хаотичному порядку, служить армуючим шаром. Забезпечує жорсткість на вигин, скорочує розширення матеріалу при різких температурних перепадах. У свою чергу мінеральні наповнювачі надають панелям пластичність.

Всі компоненти зв'язуються за допомогою води і повітря, від співвідношення яких залежить щільність кінцевого продукту. А на сайті https://fibrocement.com.ua/fibrocementnii-saiding/ можна придбати цей матеріал по найкращій вартості 

Переваги матеріалу

  • Стабільність розмірів - у сайдингу є невелике теплове розширення, але воно незначне.
  • Матеріал не має порожнеч, всі стики і кутові з'єднання можна виробляти без застосування добірних елементів.
  • Пожежна безпека - фібросайдінг має негорючий, не схильний до плавлення склад.
  • Морозостійкість - здатний витримати цілорічні негативні температури від 50 до 150 циклів.
  • Висока щільність і жорсткість - в зібраному каркасі всі модулі тримаються щільно, до стін можна притулятися, вони не бояться фізичного і механічного впливу.
  • Низьке водопоглинання - до 8% при постійному перебуванні у вологому середовищі і до 18% при повному зануренні у воду на дві доби.
  • Невибагливість у догляді - привабливий вигляд і стійкість забарвлення зберігається до 10 років.
  • Монтаж можна проводити в будь-який час року при температурі не нижче + 1 ° С.
  • Фіброцементні панелі можна вкорочувати ножівкою, циркулярною пилкою, електролобзиком або УШМ (болгаркою), які слід оснастити спеціальними дисками і лезами по фіброцементу.

Втім, фахівці відзначають високу вартість матеріалу в порівнянні з металевим і вініловим аналогом, велику вагу (не можна встановлювати на будівлі великої поверховості), складний монтаж.

Особливості монтажу

Оздоблення фіброцементними сайдингом може проводитися за принципом вентильованого фасаду: на обрешітку із застосуванням утеплювачів, паро- та гідроізоляції. Кожен виробник докладає до матеріалів своє керівництво по монтажу, з яким слід ознайомитися ще до початку робіт.

Монтаж проводиться на дерев'яну або металеву обрешітку з мінімальним кроком не більше 600 мм і зазором 2 мм. При облицюванні бетонних, цегляних або газобетонних будівель можна застосовувати металевий каркас з нержавіючої сталі, алюмінію або оцинкування. Дерев'яну обрешітку застосовують на каркасних будівлях.

Допускається монтаж на дерев'яні бруски з обов'язковим встановленням стартового металопрофілю. Використовується тільки сухий, добре просочений антисептиком ліс і несхильні до корозії кріплення (їх діаметр повинен бути менше, ніж отвори для кріплення).