Технічний паспорт обов'язково потрібен при здійсненні операції, тому що саме в ньому міститься докладна і розгорнута інформація про нерухоме майно, обійтися без якої просто не вийде.
Що таке технічний паспорт на будинок
Такий документ містить в собі досить велику кількість важливої інформації, і регулярно потребує і вирішення різного роду завдань, які так чи інакше пов'язані з нерухомістю. Як виготовити техпаспорт на нерухомість, і скільки це буде коштувати ви дізнаєтесь на сайті tehpassport.com.ua, а ми поговоримо про суть і функції даного документу.
Про технічний паспорт обов'язково потрібно знати наступне:
- Такий документ складається після того, як будуть відомі результати первинної інвентаризації. Як показує практика, найчастіше його робить безпосередньо будівельна компанія, яка вводить житловий будинок в експлуатацію.
- Варто відзначити, що будівельна фірма виготовляє технічну документацію на весь будинок. Що ж стосується поквартирних окремих планів, то ними вже повинні займатися самі мешканці.
- Не варто плутати поняття технічний паспорт і технічний план - це не одне і те ж. Паспорт має більш розширену інформацію про об'єкт.
Для чого потрібен технічний паспорт
Сам по собі документ такого типу має широку сферу застосування. Власник з ним отримує досить солідні можливості.
Зокрема, варто відзначити наступне:
- Без технічного паспорта просто неможливо здійснити введення будинку в експлуатацію.
- Так само документ буде необхідний при вирішенні різного роду питань, що стосуються отримання майна у спадок.
- Його попросять надати в банку при оформленні документів на отримання іпотечного кредиту.
- Це один з важливих документів, який необхідний при оформленні різного роду угод з нерухомим майном. У разі відсутності повного переліку паперів, угода, швидше за все просто не відбудеться.
- У ситуаціях, коли необхідно здійснити виведення частки громадянина з спільної часткової власності.
- На підставі даних, які вказані в цьому документі, проводиться розрахунок податкової виплати.
- У разі, якщо планується в банку кредит, а в якості застави буде залишений житловий будинок, то так само буде потрібно представити співробітникам розглянутий документ.
До складу документа в обов'язковому порядку повинна містити інформацію наступного характеру:
- Загальна площа будинку, кількість поверхів, а також габаритні розміри.
- Інформація про те, в якому році останній раз будинок піддавався капітального ремонту.
- Обов'язкова інформація про матеріал стін будівлі і їх товщині. Сюди ж додаються технічні дані про перекриттях, покрівлі та фундаменті.
- У зв'язку з тим, що технічний паспорт видається ще будівельною організацією, можна відразу ж зазначити, що тут можна знайти і дату спорудження будинку.
- Розгорнуто і докладно вказуються дані про інженерні мережі, до яких підключений будинок.
- Не потрібно забувати і про інвентаризаційну вартість.
- Додатково містяться дані про кількість приміщень і їх окремо площі. При цьому, варто зазначити, що балкон не буде входити в загальну площу будинку, хоча інформація про нього в технічному паспорті звичайно ж буде присутня.