Якщо ви задумали побудувати будинок з керамічних блоків, радимо орієнтуватися не на відгуки інших людей, а уважно вивчити характеристики даного матеріалу. Просте порівняння властивостей популярних будівельних матеріалів допоможе вам самостійно вирішити, чи підходить для ваших цілей керамоблок чи ні. А якщо ж ви після детального аналізу вирішили надати перевагу саме цьому матеріалу, в інтернет-магазині https://heluz.kiev.ua/uk/ його можна придбати по найкращій вартості.
Особливості керамічних блоків
Європейці давно вже оцінили співвідношення ціни і якості керамічних блоків, тому активно використовують їх у створенні житлового фонду. Щоб зрозуміти, в чому переваги блоків, потрібно детально розглянути особливості теплої кераміки і оцінити технологічні властивості будівельного матеріалу.
Керамічні блоки, як і стандартна цегла, виготовляються з червоної глини, але з додаванням деревної тирси. Після випалу тирса вигорає, і відбувається створення міцного керамічного каменю. Завдяки високотехнологічному обладнанню формуються блоки з ідеальними параметрами і стикувальними пазами.
Переваги будинків з керамоблоків
- Міцність. Головна омана, що відноситься до керамічних блоків, зводиться до їх крихкості. Межа міцності при стисненні для стіни з керамоблоків становить 128 кг / см2, для керамічної цегли - 125 одиниць, для силікатної цегли 150 кг / см2 (для деяких марок цегли межа міцності може перевищувати 200 одиниць). Якщо мова йде про будівництво висотки, то тут більший запас міцності цегли дуже важливий. Однак в малоповерховому будівництві, яке найчастіше обмежується двома-трьома поверхами, такий запас міцності матеріалу вважається надмірним. Також потрібно мати на увазі, що керамічні блоки схильні до пошкодження при транспортуванні та в процесі укладання, а не тоді, коли стіна вже зведена. Зверніть увагу, що за міцністю керамоблоки помітно перевершують газоблоки (газобетон).
- Висока тепло- і звукоізоляція. Теплопровідність стіни з керамічної цегли становить 0,4 Вт / (мК), а для силікатної цегли вона і зовсім близька до одиниці (0,95 Вт / (мК), в той час як для керамічних блоків цей показник становить лише 0,21 Вт / (мк). Низька теплопровідність означає, що стіни з керамоблоків будуть утримувати тепло в будинку в холодний сезон і зберігати прохолоду в теплу пору року. При цьому вони не потребують утеплення, як у випадку з цегляною стіною. Висока пористість керамоблоків забезпечує не тільки потрібний тепловий баланс в будинку, але і не утруднює надходження в будинок свіжого повітря. Одночасно з цим забезпечується і хороша звукоізоляція. Керамоблоки здатні поглинати більше 51 дБ.
- Висока швидкість і зручність будівництва. Швидкість зведення стіни нормативної товщини з цегли вимагає більше трьох годин на кожен квадратний метр, в той час як на стіну з керамічних блоків йде в 2-2,5 рази менше часу. Це пов'язано з різними причинами: меншою кількістю блоків, які потребують укладання (зважаючи на великі розмірів і щодо малого ваги керамоблоков), простотою стикування блоків з системою «паз-гребінь», простотою обробки керамоблоків тощо. Все це дозволяє знизити витрати на працю робітників і прискорити процес будівництва будинку. При цьому стіна виходить однорідною, що позбавляє від ризику появи тріщин в будівельних і оздоблювальних матеріалах, а також від ризику появи містків холоду.
- Економічність. Побудувати будинок з керамічних блоків дешевше, ніж із цегли. Кладка робиться набагато швидше, наявність гребенів і пазів на керамоблоках позбавляє від необхідності купувати розчин для вертикальних швів, а рифлена поверхня вимагає меншої витрати штукатурки. Плюс до цього легкий матеріал не вимагає зведення дорогого важкого фундаменту.
- Екологічність. Керамічні блоки створюють з природних матеріалів. Вони не містять шкідливих для здоров'я речовин та відносяться до екологічно чистих будматеріалів. Крім того, капілярна структура керамоблоків забезпечує прекрасний мікроклімат в побудованому з них будинку. З одного боку, капіляри не перешкоджають проникненню в будинок свіжого повітря, що забезпечує необхідний повітрообмін. З іншого боку, цілий лабіринт капілярів перешкоджає проникненню в будинок холодного повітря, що сприяє енергозбереженню. Саме «дихання» призводить до того, що керамоблоки не накопичують згодом вологу як, наприклад, пінобетон.
Мінуси будинків з керамічних блоків
- Крихкість. Хоча керамоблоки чудово переносять статичні навантаження, динамічні навантаження для них небезпечні. Найбільш уразливими є торцеві частини блоків. Найбільший ризик пошкодження виникає при транспортуванні матеріалу, коли відсоток розбитих блоків може бути суттєвим.
- Високе водопоглинання. Керамічні блоки поглинають вологу вдвічі гірше, ніж газобетон, однак і їх не можна зберігати в умовах підвищеної вологості без прийняття спеціальних заходів. Також не поспішайте купувати товар, який вже десь зимував, не переконавшись в умовах його зберігання. Будь-які ознаки намокання, поява тріщин або відколів повинні стати приводом для відмови від угоди.
- Складність обробки. Керамоблоки піддаються обробці, однак вимагають спеціальних інструментів. Великі розміри блоків також ускладнюють створення фігурних конструкцій. Складність обробки цього матеріалу виявиться і при експлуатації будинку: доведеться використовувати спеціальні дюбелі, так як звичайні триматися в таких стінах не будуть. З газобетоном або цеглою таких проблем не виникає.