В ОАЕ збудують найпотужнішу сонячну електростанцію

Емірат Абу-Дабі планує будівництво сонячної електростанції площею в 4200 футбольних полів, яка буде виробляти найдешевшу енергію в світі - за вартістю 1,35 дірхама за кіловат / годину (US $ 0,36).

Переможцем тендеру на реалізацію проекту виступили французька компанія EDF і китайська Jinko Solar. Потужність електростанції буде на рівні 3,2 гігават. Вона також стане однією з найбільших в світі.

Переможець тендеру отримає 40% акцій електростанції і укладе з державою угоду на 30 років на право продажу електроенергії. Як очікується, угода про покупку буде підписано через 1-2 місяці. Якщо угода з лідируючим кандидатом зірветься, перевагу на тендері буде віддано другому кандидатові - компанії Acwa Power.

Варто нагадати, що в даний час в столиці ОАЕ вже функціонує сонячна електростанція Noor Abu Dhabi потужністю 1,2 гігават, яка розпочала роботу в 2019 році.

Відзначається, що в останні роки сонячна енергія стає дуже популярною в країнах Перської затоки через її низьку собівартість. Активно впроваджуються, хоча і не в таких маштабах, "сонячні" проекти і в Україні, зокрема для приватних домогосподарств вигідно купити сонячні батареї пропонує компанія ЕКОЕНЕРГІЯ. 

А тим часом, відповідно до щорічного звіту берлінського інституту Agora Energiewende і аналітиків з Ember, стало відомо, що жителі Євросоюзу вперше в минулому році отримували більше електроенергії з поновлюваних джерел, ніж від викопного палива.

У звіті, що відстежував енергетичний сектор ЄС з 2015 року, зазначено, що в минулому році поновлювані джерела енергії дали 38% електроенергії проти 37%, отриманих за рахунок викопного палива. Це відбувається завдяки цілеспрямованій політиці Європейського Союзу з розвитку альтернативних джерел енергії.

Статистика повідомляє, що обсяги одержуваної від вітру і сонця енергії майже подвоїлися з 2015 року, а станом на минулий рік на них припадала п'ята частина вироблення електроенергії в країнах ЄС. Також в 2020 році на 20% знизилася вироблення електроенергії за рахунок вугілля - тепер це джерело забезпечує тільки 13% всіх електроенергії, виробленої в ЄС.

Карантинні заходи проти COVID-19 в минулому році привели до зниження попиту на електроенергію в усьому світі. Згідно зі звітом, європейський попит знизився на 4% в 2020 році, причому зниження не торкнулося зростання поновлюваних джерел енергії. У звіті наголошується, що з 2015 року шкідливі викиди при виробництві електроенергії в Європі знизилися на 29%.

Минулого місяця лідери ЄС ухвалили угоду щодо скорочення до 2030 року викидів парникових газів на 55% в порівнянні з рівнем 1990 року. У Сполучених Штатах теж відбувається подібний процес: в травні минулого року відновлювані джерела дали більше енергії, ніж вугілля вперше з 1885 року.