Такий метод проведення операції дозволяє скоротити період реабілітації, знижує ризик травмування оточуючих внутрішніх органів, мінімізує ймовірність спайок. Виконується згідно органозберігаючого принципу, зводить до мінімуму крововтрати і післяопераційні болі.
Завдяки високоточним цифровим матрицями сучасних камер ризик появи помилок під час лапароскопічних операцій зводиться до мінімуму. А на сайті https://consilium-medical.com.ua/ ви дізнаєтесь про київську клініку Consilium Medical, де вже тривалий час успішно практикують цю та інші найефективніші методики лікування і діагностики багатьох захворювань.
Під час малоінвазивних операцій класичні інструменти хірурга замінюють маніпулятори, лапароскоп, троакари. В кінці втручання отвори зашиваються з накладенням декількох швів. При задовільному стані пацієнта, його виписують через кілька годин.
Показання і протипоказання
Лапароскопію рекомендують у випадках:
- острого і хронічного апендициту;
- гриж живота;
- спайкової хвороби, виразок кишечника;
- жовчнокам'яної хвороби;
- злоякісних новоутворень шлунка, підшлункової залози, прямої кишки;
- перитоніту;
- асциту;
- поранення живота, травм тканин.
Лапароскопічні операції проводяться також з метою діагностики, в тому числі в екстрених випадках, коли стан критичний і немає можливості встановити причину хвороби. Малоінвазивне втручання дозволяє виявити джерело проблеми і провести оперативне лікування. У процесі втручання хірург також може отримати матеріал для бактеріологічних, гістологічних та цитологічних досліджень.
Перед призначенням лапароскопічної операції перевіряється наявність протипоказань. Їх поділяють на відносні і абсолютні, загальні і місцеві. Втім, цей поділ є досить умовним: багато що залежить від того, про який саме втручанні йде речь.
До абсолютних протипоказань відносять:
- сепсис, гнійний перитоніт;
- прогресивна декомпенсація діяльності легенів і серця;
- наявність важких супутніх захворювань, у зв'язку з якими ризик втручання стає невиправданим.
Загальними протипоказаннями вважаються:
- пізні терміни вагітності;
- проблеми зі згортанням крові;
- ожиріння;
- наявність інфекцій.
Особливості проведення лапароскопічних операцій
Перед втручанням хворий проходить лабораторні дослідження (аналізи сечі і крові), ФОГК, ЕКГ, УЗД. Жінки здають мазок з піхви і аналіз на цитологію шийки маткі. Лапароскопія проводиться під загальним наркозом. Перед втручанням 6-7 ч потрібно утримуватися від прийому їжі.
Після обробки операційного поля антисептиком проколюють передню черевну стінку і вводять лапароскоп. Прилад складається з трубки, оптичної системи, джерела світла і відеокамери. Потім в черевну порожнину нагнітають газ для поліпшення огляду внутрішніх органів. Вводять робочі інструменти і виконують необхідні маніпуляції. Після завершення операції рани зашивають і накладають стерильні повязки.
Среді мінусів лапароскопії можна виділити спотворення глибини візуального зображення, відсутність можливості тактильно визначити структуру і характеристики тканин, а також ступінь тиску інструменту. Всі ці проблеми вирішуються за рахунок досвіду і майстерності хірурга.