Навіщо потрібна коптильня?
Взагалі, копченину всіх видів можна легко знайти на прилавках магазинів. Однак в цьому питанні є кілька АЛЕ, що стосуються якості та смаку покупних виробів:
- У складі магазинної копченини можуть бути присутніми Е-добавки та канцерогени. Як правило, вони використовуються для збільшення терміну придатності або підсилення смаку. Для організму ці добавки можуть бути дуже шкідливі.
- Часто копченину з прилавка готують за допомогою шкідливого «рідкого диму» - ароматизатора, який являє собою концентровану суміш (суху або рідку) оброблених продуктів горіння.
- Найчастіше для приготування магазинної копченини використовують перероблене вторсировину. Продуктові мережі не зацікавлені у втраті прибутку.
- Це дороге задоволення, магазинна націнка може становити 200 і навіть 300%!
Всіх перерахованих неприємностей допоможе уникнути коптильня (смокер), що пропонується інтернет-магазином https://grillex.od.ua/g86624691-koptilni-smokery, приготовлені з її допомогою страви гідно оцінять шанувальники копченини!
Зараз на ринку багато різновидів на будь-який смак і колір: гарячого або холодного копчення, для будинку або вулиці, стаціонарні або портативні.
Класифікація коптилень
Видів коптильних установок дійсно дуже багато, але умовно їх можна розділити на 2 категорії.
Коптильні гарячого копчення
Головні особливості приготованих таким способом продуктів - яскравий соковитих смак, золотава скоринка, приємний димний аромат і малий термін зберігання. Гаряче копчення зазвичай відбувається при температурах 70-100 ° С протягом 40-80 хвилин.
Коптильня, як правило, являє собою циліндричну або прямокутну ємність, в якій є решітка або деко для викладки продуктів і піддон для жиру. Іноді є піддон для тріски, а іноді вона просто кладеться на дно пристрою. Ємність може бути герметичною з отвором для відводу диму (для будинку) або негерметичной (для вулиці).
Обробка продукту всередині коптильні відбувається за рахунок тліючого диму і високої температури, яка виникає при нагріванні. В першу чергу саме завдяки диму продукт всередині набуває свої найцінніші смакові і ароматичні якості.
Коптильні холодного копчення
Більш складні пристрої, які готують продукти методом холодного копчення: обробка продукту відбувається при температурі ≈30 ° С протягом від 8 годин до 1 доби і більше.
За рахунок чого охолоджується дим? Щоб нагрітий дим встиг охолонути, вогнище з тріскою і коптильну ємність розводять і з'єднують трубкою або шлангом. Дим, проходячи через шланг, охолоджується до необхідної температури і тільки потім потрапляє в коптильну шафу.
Холодний метод копчення вважається більш щадним для продукту. За рахунок того, що копченина не піддавалася високим температурним перевантажень, в них залишаються всі поживні речовини, а самі продукти виходять більш соковитими.
Взагалі є формула, за якою можна вирахувати приблизний час копчення продукту. При середній температурі холодного копчення (≈30 ° С) продукт коптиться зі швидкістю приблизно 1 мм на годину (по 0,5 мм з кожного боку). Відповідно, якщо продукт має товщину 3 см (= 30 мм) час копчення - 30 годин.