Шовк, льон, чи бавовна: нюанси вибору постільної білизни

За свою багаторічну історію постільна білизна з предмета розкоші перетворилося на предмет першої необхідності. Сучасний ринок переповнений різноманітними пропозиціями, і часом дуже складно визначитися з вибором, особливо якщо це стосується такого предмета побуту як постільна білизна.

Різні принти, тканини, пошиття, дизайн... Погодьтеся, досить складно розібратися в такому розмаїтті, особливо коли мова йде про дійсно якісну постільну білизну, яку можна замовити в інтернет-магазині https://postelnoe.kiev.ua/. І якщо з розміром все більш-менш зрозуміло, а колір можна вибрати по візуальним перевагам, то тканину і її склад залишаються досить складним питанням при виборі комплекту.

Давайте спробуємо розібратися. Перш за все, треба розрізняти поняття волокно і тканина (її ще називають полотном). Адже на етикетці виробник може вказувати як склад тканини, так і спосіб переплетення ниток в полотні, і тим самим вводити необізнаного покупця в оману.

Наприклад, назва тканини сатин ніяк не говорить про повну натуральність матеріалу. Правдиву картину дає тільки склад, виражений в процентному співвідношенні. Основні натуральні волокна використовуються у виробництві тканин для постільної білизни це: шовк, льон і бавовна. Зупинимося на кожному з них.

Шовк

М'який, блискучий, прохолодний на дотик, цей матеріал благотворно впливає на організм людини. Незмінно романтичний, він все ж досить складний у догляді. Шовкову білизну потрібно прати дуже дбайливо, а ще краще скористатися послугами хімчистки. Там і почистять і відпрасують на спеціальному обладнанні не пошкодивши при цьому ніжної матерії.

Льон

Напевно, найміцніший і зносостійкий матеріал. Він здатний витримати до 200 прань. Згодом льон стає м'якшим і ніжнішим, а благородний сірий колір світлішає і переходить в жовтизну. Фарби на льоні не вицвітають, і будуть довго радувати вас своїм різноманіттям.

Часто лляну нитку використовують в сумішевих тканинах з бавовною або віскозою.

Бавовна

Мабуть, найпопулярніший матеріал для постільної білизни. Він і не дорогий, і досить довговічний. Одна з головних властивостей бавовни - це її гігроскопічність. На бавовняній білизна взимку тепло, а влітку не жарко.

Але є різна бавовна. Постільна білизна з дорогого якісного бавовни прослужить довго, а з дешевого - після першого прання дасть усадку, а фарби з часом потьмяніють. І ось тепер ми підібралися до видів тканини.

  • Сатин. Щільна тканина, виготовляється з крученої бавовняної або змішаної нитки подвійного плетіння. Чим більше скручена нитка, тим яскравіше блиск полотна. Кількість переплетень ниток на 1 кв.см у сатину становить близько 120 на 1 кв.см, сама ж нитка тонша, за рахунок чого матеріал виходить більш м'який, ніжний і довговічний. Його поверхня глянцева і дуже нагадує шовк, але коштує такий сатин дешевше шовку. Однак дорожче, ніж інші бавовняні тканини. Постільна білизна з сатину витримує 300-400 прань. Це рекордна кількість навіть у порівнянні зі зносостійким льоном.
  • Перкаль. Дуже щільна тканина, не пропустить навіть найдрібніше пір'ячко з подушки. Рекомендується для постільних речей з пуху і пера.
  • Бязь. Бавовняна тканина з простим переплетенням дешевих бавовняних ниток, має невисоку щільність, не дуже приємна на дотик, і не відрізняється довговічністю, зате дешево коштує. Бязь легко відрізнити по помітним потовщенням ниток в полотні.
  • Ситець і батист. З цих традиційних тканин теж шиють постільну білизну. Ситець м'який, але погано тримає форму. Батист - легка святкова тканина з бавовни. Білизна з батисту не припускає повсякденного використання, так як тканина розрахована всього на 50-70 прань.