Вибір комплекту постільної білизни завдання не дуже просте, адже доводиться враховувати безліч факторів, починаючи з того для кого ви купуєте комплект і закінчуючи порою року, коли він буде використовуватися.
Яку вибрати тканину для постільної білизни?
Для того щоб відповісти на це питання, нам слід познайомитися з докладними характеристиками кожного з популярних видів тканини. На першому місці у нас буде бавовна.
Кожен тип служить для виробництва певного виду тканини. Короткі волокна використовують для байки, фланелі; середні для виготовлення ситцю, сатину, довгі підходять для батисту. З цих тканин шиють комплекти всіх розмірів, а купити постільну білизну найвищої якості ви зможете на сайті postelnoe.kiev.ua, вироби ТМ "Царский Дом" - це ідеальне поєднання надійності, комфорту, безпеки і чудової вишуканої естетики!
Сатин
Та ж бавовна, але деякі особливості виробництва дозволяють йому змагатися за зовнішнім виглядом з натуральним шовком. Гладкий, блискучий і неймовірно приємний на дотик, за розумну ціну сатин здатний порадувати навіть найвимогливіших покупців.
Ефект шовку досягається шляхом мерсеризації - вимочування бавовни в особливому лужному розчині і надзвичайно щільному скручуванню волокон при виробництві.
Постільна білизна з сатину має всі переваги білизни з натуральної бавовни, але виглядає дорого і, до того ж, практично не схильна до усадки після прання.
Рекомендації по догляду також досить прості, прання при температурі від 40-60 С. Якщо ж в дозатор миючого засобу пральної машини додати трохи кондиціонера для білизни, прасування може і не знадобитися, що незаперечний плюс.
Жаккард
Особливість цього виду тканини полягає в тому, що в процесі її виробництва можуть бути використані волокна абсолютно різних типів - це може бути і бавовна, і льон, і шовк, і навіть шерсть.
В даному випадку мова більше йде про, так зване, жаккардове плетіння, що передбачає дуже щільне розташування ниток на одиниці поверхні. Товщина волокон також грає роль, чим товще волокно, тим щільніше тканина. Найщільніший жаккард використовують для пошиття гардин, оббивки, чохлів для матраців і сидінь.
Жаккард з волокон середньої і малої товщини використовується для пошиття одягу, скатертин, серветок і постільної білизни.
Як правило, для виготовлення постільної білизни з жаккарда використовують бавовняні нитки, але не дивлячись на дешевизну бавовни, ціна комплекту буде досить високою. Пояснюється це тим, що виробництво вимагає серйозних трудовитрат, але тільки такий дорогий спосіб дозволяє добитися об'ємного малюнка, яким і знаменитий жаккард.
Рекомендації по догляду досить прості: прати при температурі 30 С, використовувати нейтральні миючі засоби, викручувати в барабані пральної машини на малих обертах або не викручувати зовсім, гладити з вивороту.
Бязь
Так само як і у випадку з жаккардом, мається на увазі бязеве плетіння, а волокна можуть бути використані самі різні. Однак, на пострадянському просторі слово "бязь" означає тільки натуральну бавовну без додавання синтетичних волокон.
На даний момент, саме бязь широко використовують для пошиття комплектів постільної білизни. За рахунок простого полотняного переплетення ниток ця тканина володіє високою міцністю.
Ранфорс
Ще один вид тканини з бавовняних волокон. За таке цікаве назву слід дякувати маркетологів турецьких виробників домашнього текстилю. Так як за складом і полотняному переплетінням ниток та ж бязь.
Єдина відмінність це використання більш тонкої і закрученої нитки. Завдяки цьому постільна білизна з ранфорса володіють наступними характеристиками:
- щільність вище, ніж у бязі;
- гладкість;
- легкість прасування;
- м'якість;
- блиск.
Який би матеріал з бавовняних волокон ви не вибрали, завжди можете бути впевнені в тому, що в будь-яку погоду ви отримаєте необхідний комфорт. Якщо за вікном зима, то зігріваючий ефект нададуть комплекти з сатину, бавовни, жаккарда, а бязь і ранфорс збережуть прохолоду і подарують вам міцний сон в спеку.