Ситуація погіршується, коли проблема вже нагайна, і допомога стоматолога потрібна негайно, але ж дитині не доведеш, що це зробити потрібно! Тому лікування молочних зубів під медикаментозним сном залишається «рятівною соломинкою» для здоров'я зубів Вашого малюка, а успішно практикує дану ефективну методику дитяча стоматологія у Львові АКВАРЕЛЬ.
У світі давно практикується лікування зубів під інгаляційним анестетиком. В Україні подібна практика з'явилася порівняно недавно, але вже стала нормою для сучасної стоматології та допомогла багатьом діткам врятувати красу посмішки і здоров'я зубів.
Сьогодні ми поговоримо про те, чому в дитячій стоматології використовується наркоз, коли і кому він потрібен. Для цього ми підібрали «колекцію» з найбільш поширених питань
Діти якого віку потребують лікування зубів саме під загальним наркозом і в яких випадках він дійсно необхідний?
Основний віковий діапазон - діти від 2 до 7-8 років, тобто до моменту, коли молочні зубки починають змінюватися на корінні. Але у кожного вікового етапу, у кожного конкретного пацієнта - свої проблеми і причини для лікування зубів під наркозом.
Малюкам у віці 2-4 роки в силу психологічних і фізіологічних причин просто не вистачає посидючості. Пояснити такій крихті, що потрібно довго і нерухомо сидіти з відкритим ротом, не представляється можливості.
Крім того, саме в цьому віці дитину досить легко налякати, особливо якщо мова йде про лікування пульпітних зубів, коли сам по собі процес лікування досить болючий і необхідно зробити і знеболюючий укол, і посверлити зубчик. Після цього шанси «домовитися» з малюком про черговому відвідуванні зубного лікаря зводяться до нуля.
Таким чином, лікування зубів в ранньому дитячому віці не тільки можливо, а й необхідно проводити під загальним наркозом.
Види наркозу застосовуються в дитячій стоматології?
На сьогоднішній день в дитячій стоматології широко застосовується газ Севоран. Його унікальність полягає в тому, що на відміну від всіх препаратів минулого покоління він володіє двома дуже важливими властивостями: він нетоксичний і виводиться з організму в незміненому вигляді з диханням, не впливаючи на внутрішні органи. Досить сказати, що Севоран широко застосовується в кардіохірургії.
Важливим є те, що він не знижує артеріальний тиск нижче фізіологічної норми, не пригнічує функцію серця. Він просто вимикає свідомість, добре знеболює і релаксує - тобто з його допомогою досягається той ефект, який нам необхідний для роботи. І ще одна важлива якість, особливо для дитячої стоматології: у Севорана приємний запах, діткам він подобається.
Чи є якісь протипоказання до проведення наркозу?
Так, зазвичай відмовляють пацієнтам, які вимагають після наркозу тривалого спостереження в умовах стаціонару. Це важкі хворі в стадії декомпенсації:
- при тяжкій нирковій недостатності,
- цирозі печінки,
- важких органічних ураженнях головного мозку, і інші випадки.
Чи існує якась спеціальна підготовка до наркозу?
Перед наркозом потрібно пройти всього два обстеження - зробити електрокардіограму (ЕКГ) і здати загальний аналіз крові.
Також в день наркозу необхідно витримати голодну паузу: це означає, що не можна їсти за 6 годин перед наркозом і пити - за 4 години. Після наркозу можна потроху, маленькими порціями, почати пити воду вже через годину. І якщо у малюка немає нудоти і блювоти, через 1,5 години його можна погодувати.
Наскільки безпечний загальний наркоз у дітей?
Більшість батьків як і раніше дивляться на наркоз з побоюванням. Але досвідчені фахівці клініки АКВАРЕЛЬ вас запевнити, що питання безпеки стоїть на першому місці. Саме тому всі співробітники нашої клініки - це одна команда, єдиний злагоджений організм, який зробить все, щоб наркоз у кожного пацієнта пройшов не тільки безпечно, але і максимально комфортно.
Для наркозу тут використовують найбезпечніший газ. Основні життєві показники, а також контроль глибини наркозу знаходяться під невсипущим контролем високоточної апаратури і, зрозуміло, досвідчених фахівців.
В даній клініці звертають увагу навіть на такі «дрібниці», як м'яке пробудження, зведення до мінімуму частоти випадків синдрому ПТР (післяопераційні нудоти і блювоти) і навіть на настрій маленьких пацієнтів після наркозу.