Навіть простий лендінг (односторінковий сайт) потрібно десь зберігати. Персональний комп'ютер під такі завдання підходить погано: у нього може обриватися з'єднання з інтернетом, а потужності далеко не завжди вистачає, щоб витримати великий потік відвідувачів. Тому сайти, які розміщені на домашніх комп'ютерах, як правило, довго завантажуються. А це погано і для користувачів, і для просування самого сайту.
Для початку потрібно визначитися з типом хостингу: чи буде проект сусідити з іншими на ресурсі або мати власний простір для зберігання. Загалом існують 4 основні види хостингу в залежності від способу розміщення проектів на сервері.
Віртуальний хостинг
Зазвичай його мають на увазі майже завжди, коли говорять «веб-хостинг». Ваш проект буде розташований на одному сервері разом з іншими веб-проектами.
Віртуальний хостинг підходить новачкам і для невеликих проектів з відвідуваністю до 3 000 чоловік на добу, коли потрібно швидко і дешево налаштувати доступ до сайту в інтернеті. Його варто вибирати в тому випадку, якщо у вас дуже простий проект, який не потребує настройки його оточення з боку самого сервера. Наприклад, якщо для роботи проекту потрібно буде змінити операційну систему або програмне забезпечення хостингу, більшість провайдерів відмовлять.
При збільшенні потужності проекту, наприклад, в разі обважнення сайту, вам запропонують змінити тариф на дорожчий або перейти на виділений хостинг. А щоб правильно выбрать украинский хостинг, радимо скористаптися порадами сайту igate.com.ua.
Виділений віртуальний сервер (VPS - Virtual Private Server)
Проект отримує окреме місце і обчислювальні потужності на одному потужному сервері. Продуктивність буде залежати тільки від обраного тарифу. Саме тариф визначає обсяг системних ресурсів, процесорні потужності, обсяг оперативної пам'яті, місце на дисках і ширину мережевого каналу.
Такий хостинг підходить для інтернет-магазинів і сайтів з відвідуваністю до 10 000 осіб на добу. Обсяг дискового простору практично необмежений. Переваги такого хостингу в приватності (доступ до даних є тільки у власника, на відміну від віртуального) плюс можна миттєво збільшити потужність без зупинки роботи проекту.
Виділений фізичний сервер
У цьому випадку провайдер виділяє для проекту окремий фізичний сервер. Замінює власне локальне устаткування, де вся потужність використовується одним або кількома проектами.
Такий вид хостингів при обсязі диска в 10-15 Гбайт вимагає команди веб-фахівців для його обслуговування.
З точки зору безпеки і надійності виділений хостинг вибирають великі інтернет-магазини, ігрові та новинні портали, де відвідуваність варіюється від 10 000 користувачів на добу і вище. При використанні виділеного хостингу нарощувати потужність без зупинки проекту на кілька хвилин можна, на відміну від хмарних рішень.
Хмарний хостинг
Складається з декількох серверів, які замінюють одне одного в разі збільшення навантаження на один з них. Якщо один з них впаде, його функції візьмуть на себе інші сервери в хмарної групі.
Хмарний хостинг - дешевша альтернатива виділеного хостингу, яка не поступається йому по продуктивності. Переваги йому надають ресурси з великим трафіком (від 10 000 користувачів), яким не потрібне індивідуальна технічне настроювання параметрів сервера як в виділеному хостингу. Місце на хмарі надається з готовими параметрами.
Хмарний хостинг - один з найбільш гнучких ресурсів. У дні, коли відвідуваність менше, можна заощадити на оплаті хостингу. Можливість хмарного зберігання варто уточнювати у обраного провайдера.