Найкращий метод підвищити свої знання, відкрити для себе нові методики викладання — це пройти додаткове навчання. Саме підвищення кваліфікації вчителів — це перша але така основна ступінь в професійному розвитку.
Варто також відзначити, що систематичне самовдосконалення –— це не лише вимога чинного законодавства, а і потреба сучасного шкільного світу. Самовдосконалення вчителя дуже сильно надихає дітей. Креативний вчитель завжди до вподоби молодому поколінню: він в центрі уваги і в той же авторитет для учнів. Саме тісна співпраця вчителя з учнями дає чудові результати.
Формат навчання: який обрати?
Для того, щоб підвищити свою педагогічну майстерність, вчителю дається вибір. Так відповідно до закону формами підвищення кваліфікації можуть бути:
- інституційна: очна чи заочна форма навчання;
- дуальна: виконується на робочому місці.
При цьому педагогічні працівники мають право підвищувати свою кваліфікацію у різних суб’єктів: в державних чи приватних закладах. Отже, якщо у вас нема вільного часу, тоді гарною альтеративною можете послужити проект «На Урок». Вам не потрібно будете сідати за парту навчального закладу. Все набагато доступніше і простіше. Найпопулярніший варіант – це навчання в форматі онлайн. В першу чергу – це:
- вебінари на конкретну тему;
- конференції в режимі онлайн
- тематичні курси.
Кожен формат роботи має свої переваги, напрямок, методику навчання. Варто лише скористатися освітнім проектом «На Урок». На даному веб ресурсі можно легко створити свою власну лінію розвитку. Час та методику навчання самостійно обирає слухач. Варто лише пройти процедуру реєстрації, а далі процес навчання ви підлаштовуєте під себе. В кінці проходження курсу видається свідоцтво, яке підтверджує професійне зростання.
Основні напрямки підвищення педагогічної освіти
Окрему увагу варто приділити основним напрямкам підвищення кваліфікації. Що це може бути? Найпопулярніші напрямки – це:
- Психологія
- Інклюзивна освіта
- Медіаграмотність: вчитель повинен вміти працювати не тільки з підручником, але і сучасною комп’ютерною технікою
- Практичні прийоми
- Інтегроване навчання
- Креативне мислення
- Іноземна мова.
Вчитель обирає саме той напрямок, який для нього найбільш актуальний.