Очевидно, що пошук хостингу не терпить поспіху і вимагає ретельного вивчення всіх пропозицій. Ніхто не хоче, щоб його багаторічна праця "канула в лету" через чиюсь несумлінність і некомпетентність. У звязку з цим радимо ознайомитись зі статтею Как выбрать качественный хостинг на популярному виданні interfax.com.ua.
Фахівці дають покрокове керівництво по вибору надійного хост-провайдера.
Визначте, який тип хостингу вам потрібен
Перш ніж почати пошук партнера по хостингу, спочатку подумайте про те, що ви хочете отримати від ваших подальших взаємин. Ваші потреби і особливості бізнесу вплинуть на сумісність з певними хостинг-провайдерами і службами.
- Віртуальний хостинг відмінно підходить для невеликих сайтів. У цьому типі хостингу кілька компаній ділять між собою один і той же сервер. З одного боку, віртуальний хостинг - простий і зрозумілий у використанні. Для більшості користувачів, які тільки-тільки відкривають для себе «прекрасний» світ хостинг-провайдерів, даний варіант можна назвати найкращим, з чого можна почати.
- VPS-хостинг пропонує велику гнучкість для швидкозростаючих сайтів. VPS, що означає віртуальний виділений сервер, - це золота середина між звичайним віртуальним хостингом і виділеним сервером. Сервер розділений на віртуальні машини, які діють як незалежні виділені сервери. VPS-користувачі все так же ділять між собою один сервер, але на кожного з них припадає куди більше його ресурсів (та й можливості здійснення контролю краще), ніж у тих, хто користується звичайним загальним хостингом.
- Виділений хостинг пропонує максимум серверних ресурсів і безпеки. Високопродуктивні сайти вимагають виділеного хостингу. Як випливає з назви, виділені сервери будуть зайняті обслуговуванням тільки ваших проектів і задовольнять всі ваші потреби в конфігурації хостингу. Клієнти мають повний контроль над його архітектурою, а це означає, що вони можуть самостійно налаштовувати систему безпеки, операційну систему, підсистеми балансування навантаження і багато іншого.
Визначте ресурсовитратність вашого проекту
Як правило, люди, які відчувають потребу в хостингу, прагнуть вибрати той варіант, який пропонує більше функцій за менші гроші. Підхід раціональний, годі й казати, проте набагато ефективніше шукати не самого економічно вигідного партнера, а той сервіс, який максимально задовольнить ваші конкретні потреби.
Одній фірмі може знадобитися просунутий email-сервіс, інший - великий дисковий простір, а третій - висока пропускна здатність і підвищені заходи безпеки.
Тим, хто вперше зіткнувся з проблемою вибору хостингу, буває важко розібратися в його технічні особливості, і цим користуються недобросовісні хостинг-провайдери, які, описуючи свої послуги, використовують технічний жаргон і ніби пускають пил в очі: це дозволяє їм дорожче продавати свій сервіс.
Не потрібно піддаватися спокусі отримати хостинг з необмеженим дисковим простором та іншими «безлімітними» радощами: важливіше розуміти, які компоненти хостингу вам важливі і які обмеження можуть накладати провайдери.
Безпека та підтримка
Хоча захищеність веб-сайту в значній мірі залежить від поведінки адміністратора і складності пароля, інфраструктура хостингової компанії також є потенційною загрозою його безпеки. Більше 40% сайтів виявляються скомпрометовані через уразливість хоста, так що заздалегідь переконаєтеся, що хостинг, якому ви віддали свою перевагу, має в своєму розпорядженні міжмережеві екрани, пропонує послуги моніторингу та інші доповнення, що покращують надійність вашого ресурсу.
Вам буде важко знайти провайдера, який би не пропонува підтримку в режимі 24/7 по декількох каналах, але на ділі це обіцянка виконується не завжди і не всіма. Неважливо, чи маєте ви питання щодо виставлення рахунків, або ж вам потрібна технічна допомога, підтримка повинна бути гнучкою і такою, що реально допомагає.